Subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia: 13-20.10.2019

Najbliższe premiery, ostatnie zapowiedzi i nie tylko.

Zdecydowanie najistotniejszym wydarzeniem ostatniego czasu był berliński PDXCON, weekendowe wydarzenie poświęcone grom stworzonym przez Paradox Interactive, na którym nastąpił wysyp zapowiedzi. Oprócz pecetowego Crusader Kings 3, pojawiły się też kąski dla graczy konsolowych: następca Surviving Mars, czyli Surviving the Aftermath, oraz dodatki do takich gier jak Stellaris, Age of Wonders: Planetfall. Nieco smutniejsze wieści czekają fanów Vampyre: The Masquarade. Co prawda zapowiedziano nową grę z uniwersum, opartą na zasadach piątej edycji papierowego RPG, z podtytułem Swansong, którą ma stworzyć Big Bad Wolf Studios w kolaboracji z White Wolf oraz właśnie Paradox i wydać w 2021, ale jednocześnie Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 został przełożony na bliżej nieokreśloną, dalszą część 2020.

Więcej szczęścia mają za to fani innego typu drapieżników. Zapowiedziana już jakiś czas temu Werewolf The Apocalypse – Earthblood w końcu doczekuje się trailera, chociaż nadal nie uświadczy się w nim choćby odrobiny informacji na temat gameplayu, oprócz tego, że dane nam będzie sterować wilkołakiem, co dotychczas zdarzało się w grach zaskakująco rzadko. Można jednak się spodziewać mocno nastawionej na akcję, szybkiej i brutalnej pozycji, ale co poza tym, dowiemy się bliżej roku 2020, w którym tytuł ma zostać wydany.

Dla fanów retro grania Analogue ogłosiło swój nowy model Pocket wzorowany na Game Boyu, ale mogący odtwarzać gry z innych platform przenośnych, takich jak Game Gear, Neo Geo Pocket Color czy Atari Lynx. Sprzęt ma mieć 3,5 calowy ekran LCD o rozdzielczości 1600×1440 oraz wbudowany syntezator, a także możliwość zadockowania go w przyszłości do telewizora. Przede wszystkim to jednak platforma wspierająca społeczność graczy, oferująca lepszą jakość niż emulatory czy używane konsole, za cenę jednak mogącą wydać się wygórowaną – 199$.

W co będziemy mogli zagrać w najbliższym tygodniu? Szykuje się parę większych premier, ale też kilka nie mniej ciekawych mimo mniejszego rozgłosu.

Tydzień rozpocznie bajkowy Eastshade na XONE i PS4, w którego przypadku możemy mówić o czymś w rodzaju naturalnej fuzji między “symulatorem chodzenia” a RPGiem z perspektywy pierwszej osoby. Istotnym elementem, oprócz eksploracji, ma być wpływ na społeczność fantastycznej krainy. We wtorek premierę będzie miało WWE 2K20, na razie bezkonkurencyjna gra o wrestlingu, w której okaże się, że stwierdzenie “bić się jak baba” wcale nie musi być obelgą. Tego samego dnia do sprzedaży wejdzie Beholder 2, kontynuacja niezależnej gry o życiu w totalitarnym państwie,w którym tylko nasza moralność podpowie nam, jak należy działać na wysokich stołkach w ministerstwie. Lżejszy tematycznie będzie za to Cat Quest 2, kontynuacja ciepło przyjętego, niezależnego aRPG z uroczą oprawą i sporą grywalnością, co będzie można sprawdzić już w czwartek. Z kolei 25 października to dzień kulminacyjny – oprócz wyczekiwanego Call of Duty: Modern Warfare (PS4, XOne) do sprzedaży trafi także intrygujący RPG science-fiction od Obsidian, czyli The Outer Worlds (PS4, XOne, Switch), ekskluzywny dla konsoli Sony, nostalgiczny trip w postaci remake’u MediEvil oraz dynamiczny beat’em up w stylu anime, czyli Dusk Diver (PS4, XOne, Switch). Któryś z tytułów was zainteresował? Dajcie znać w komentarzach.

Lukardis
Autor: Lukardis

0 0 vote
Ocena
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Velans
Admin
9 miesięcy temu

Call of Duty: Modern Warfare najbardziej mnie kusi :). Grałem w bete i jest to powrót do korzeni serii Modern Warfare. Gra dzieje się nieco w przyszłości, jednak nie tak dalekiej jak w Call of Duty: Advanced Warfare, więc nie ma przedobrzenia z przyszłością moim zdaniem. Tak samo z grami Battlefield, gdzie najbardziej Battlefield: Hardline zyskało moje zaufanie, które dzieje się w teraźniejszości. Zamiast przeszłych wydarzeń wojennych. A tymczasem od dzisiaj rana testuje Warface … prawie, bo gra nie może mnie zalogować. Wysłanie ticketa do wsparcia będzie konieczne :). Gra jest darmowa na konsolach i w końcu ją pobrałem do… Czytaj więcej »

Dżejson
9 miesięcy temu

Super pomysł z tym growym przeglądem wydarzeń.
Może dałoby się zrobić również coś takiego w kontekście anime? (tj. przegląd wszystkich tytułów z najnowszego sezonu etc) Tak trzymać! 😉

2
0
Masz opinię? Proszę wyraź ją :).x
()
x