Zombieland: Double Tap Road Trip – recenzja

Walka z hordami zombie to, jak wiemy, dosyć mocno eksploatowany temat. Filmów, komiksów i gier poświęconych tej tematyce powstało bez liku. Niemniej jednak, studio High Voltage stworzyło grę, która bazuje na licencji, ale spełnia swoja zadanie jako przyjemna strzelanka.

Oś fabuły obraca się wokół czterech bohaterów – Tallahassee’ego, Columbusa, Witchity i Little Rock. Gra ma miejsce po wydarzeniach z pierwszej części filmu, ale jeszcze przed drugą. Wątek główny to motyw drogi – podróżujemy wraz z bohaterami przez Zombieland do określonego celu, jakim jest Washington DC.

Niewątpliwą zaletą gry jest fakt, że jest to oficjalna gra na licencji – zatem wszystkie dialogi jak i wątek fabularny są częścią oficjalnego kanonu.

Rozgrywka jest prowadzona w rzucie izometrycznym, wcześniej sceptycznie podchodziłem do gier tego typu z rzutem izometrycznym na PS4, ale okazało się, że mając niezbędne umiejętności, bezmyślne strzelanie do zombie może być miodne, nie daj boże.

Rzecz biorąc bardziej ogólnie, fabuła Zombieland opiera się na powtarzającym się motywie zjednoczenia pewnych rodzin i walce z bezmyślnymi hordami i kopiującymi pewne zachowania. Bo czymże innym są zombie, nieprawdaż?

Mechanika, izometryka, arytmetyka, logika i te wszystkie komponenty nie są tak istotne, gdyż mając odpowiednie umiejętności, możesz przejść każdą grę bez większego wysiłku. Niemniej, dotarłszy do DC, byłem usatysfakcjonowany z rozgrywki i wszystkich poziomów, które skończyłem.

Jeżeli chodzi o kwestie związane z prowadzeniem postaci, wyborem broni – mamy tu szerokie pole do wyboru. Każda lokacja zawiera różne typy broni, zarówno ręcznej jak i palnej, mamy również do dyspozycji bonusy w postaci odnawialnego życia tudzież innych perków, które zbieramy, eksplorując dane lokacje.

Mamy też możliwość rozegrania trybów hordy, w której przeciwnicy są generowani, a my musimy zwalczać kolejnych oponentów pojawiających się na mapie. Jest to przyjemna sieczka, możemy też zaprosić do gry inne osoby a także porównać swoje wyniki rozgrywek z innymi.

Jedną z kolejnych rzeczy, które mogę pochwalić, jest pewien wdrożony system rozwoju postaci – możemy dodawać punkty w poszczególne umiejętności, na przykład w siłę czy moc broni palnej. Każda postać ma osobne drzewko, które rozwijamy, grając konkretną postacią. Jest to oczywiście jak najbardziej na plus.

Podsumowując, Zombieland: Double Tap Road Trip jest grą niezłą – sprawia sporo frajdy, choć jej żywot raczej nie przewiduje dłuższych posiedzeń na kilka miesięcy. Ot, odpalimy, pogramy trochę i nam przejdzie. Niemniej jednak, jest grą wartą polecenia – zwłaszcza dla fanów filmowych odsłon.

Dagome
Autor: Dagome

Zombieland: Double Tap Road Trip

7

Ocena gry

7.0/10

Plusy

  • Oryginalne dialogi
  • Zróżnicowani przeciwnicy
  • Wiele opcji broni do wyboru

Minusy

  • Krótka
  • Momentami grafika
  • Po pewnym czasie nuży
0 0 vote
Ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Masz opinię? Proszę wyraź ją :).x
()
x