Widzieliśmy Unreal Engine 5 na PS5

Pomimo ciężkich czasów branża gamedevu nie zwalnia i właśnie w ubiegłą środę Epic Games zaprezentował nam demo swojego nowego silnika Unreal Engine 5 odpalone na… PS5!

Firma pochwaliła się między innymi:

  • Technologią Nanite która pozwala na generowanie nawet setek milionów szczegółów geometrycznych. W jaki sposób to działa? Nanite przesyła strumieniowo oraz skaluje geometrię w czasie rzeczywistym – czyli twórcy gier mogą przestać się martwić chociażby limitami pamięci dla obiektów. Co ważne, owe skalowanie nie będzie miało wpływu na jakość wyświetlanych obiektów.
  • W pełni dynamicznym oświetleniem Lumen które bez problemu może wygenerować na olbrzymim obszarze realistyczne i dynamicznie reagujące oświetlenie na różne zmiany (na przykład zmiana pozycji słońca na niebie).

Warto zaznaczyć że otoczenie w powyższym demo zbudowano głównie z użyciem biblioteki Quixel Megascans. Z aktualnie podanych informacji wynika że nowa wersja silnika będzie oferować także ulepszony silnik audio, lepszą fizykę jak i destrukcję otoczenia.

Moim zdaniem samo demo wygląda fenomenalnie i pokazuje możliwości nowej konsoli Sony. Jest to dobry znak, jednak trzeba pamiętać że o nowej generacji konsol mimo wszystko jeszcze nie wiemy za wiele.

Benk
Autor: Benk

0 0 vote
Ocena
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Velans
Admin
2 miesięcy temu

Podobają mi się te techniczne informacje wyżej :). Skąd je masz :D?

2
0
Masz opinię? Proszę wyraź ją :).x
()
x