Hermen Hulst staje na czele SIE Worldwide Studios

Informacja zmiany przewodniczącego Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios trafiła wczoraj do większości mediów na całym świecie. Nowym dyrektorem Worldwide Studios został Hermen Hulst – współzałożyciel i były szef Guerrilla Games. Znany dobrze każdemu użytkownikowi PlayStation, Shuhei Yoshida opuścił swoje stanowisko na rzecz nowo utworzonej inicjatywy, która skupi się na pielęgnowaniu zewnętrznych niezależnych twórców – jak ogłosiła firma Sony Interactive Entertainment.

Chociaż inicjatywa, na czelu której stanął Shuhei Yoshida nie została jeszcze ujawniona, to warto zapamiętać byłego szefa Wordwide Studios. Przynajmniej za swój naturalny i pozytywny charakter. Nowy dyrektor Hermen Hulst zacznie kierować i zarządzać rozwojem gier w 14 studiach tworzących SIE Worldwide Studios w trybie natychmiastowym.

Hermen jest jednym z najbardziej skutecznych i szanowanych liderów w branży gier wideo. Jest zapalonym zwolennikiem zespołów, którymi kieruje i rozumie, jak wzmocnić talent twórczy, aby budować wspaniałe doświadczenia,dodaje Jim Ryan – Prezydent i CEO Sony Interactive Entertainment. “Worldwide Studios jest kluczową częścią przyszłego sukcesu firmy i musimy dotrzymać obietnicy, którą złożyliśmy graczom, aby tworzyć kreatywne i ekscytujące treści, które są unikalne dla PlayStation. Nie mam wątpliwości, że Hermen może poprowadzić nasze zespoły do dostarczania atrakcyjnych i różnorodnych doświadczeń w stałej kadencji.

Obowiązki Hulsta w Guerrilla Games przejmą Angie Smets, Jan-Bart van Beek oraz Michiel van der Leeuw, jako wspólni szefowie studia.

Od 2001 roku ściśle współpracuję z PlayStation i całą rodziną Worldwide Studios. Mam ogromny szacunek i podziw dla kreatywnego talentu i ambitnych pomysłów w sieci studiów w USA, Europie i Japonii,dodaje Hermen Hulst – Szef SIE Worldwide Studios. “Jestem bardzo podekscytowany, że mam teraz okazję poprowadzić tak inspirowany i utalentowany zespół, którego główną misją jest tworzenie niesamowitych gier dla fanów PlayStation.

Velans
Autor: Velans

Administrator i redaktor naczelny Consolezone.pl

0 0 vote
Ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Masz opinię? Proszę wyraź ją :).x
()
x