Grass Cutter: Mutated Lawns – Recenzja

Dowiedziawszy się, że przyjdzie mi recenzować grę o ścierającej się ze zmutowaną trawą kosiarce, przeżyłam chwilę ogólnego zwątpienia. Po chwili jednak zdołałam przekonać się, że skoro bronienie domostwa za pomocą roślin doniczkowych okazało się świetną zabawą, to i w drugą stronę da radę. No cóż…

Nie ma co się oszukiwać, Grass Cutter: Mutated Lawns to typowa popierdółka, na dodatek w wersji na Vitę ogołocona z połowy leveli dostępnych na innych platformach. Koncept jest prosty – kierujemy kosiarką, poruszając się po prostokątnym polu i ścinając kolejne kwadraty trawy, przy czym dostajemy gwiazdki za ścięcie wszystkich w jak najkrótszym czasie. Oczywiście, z czasem robi się trudniej – przeszkadzają w tym zmutowane rośliny, specjalne pola zabierające energię lub życie, a nawet skrzynki, których użycie w sposób odpowiedni wymaga czasem myślenia.

Rozgrywka to zatem jedna z rzeczy, która albo trafi, albo nie – niemniej jednak, niewątpliwym plusem jest jej zręcznościowa i całkiem wymagająca natura. To nie jest typ popierdółki-samograja, bo nieraz przejście planszy z sukcesem wymaga pewnej ilości skupienia oraz zręczności przy manewrowaniu. Dla tych, którym przypasuje mechanika, przygotowane jest nie tylko 30 poziomów, ale też rozmaite ulepszenia, zarówno “skille” nabywane przez kierowaną kosiarkę, jak i same kosiarki.

Jak Grass Cutter wygląda, każdy widzi – raczej kanciasto, z niespecjalnie dobraną kolorystyką, zbyt małym interfejsem oraz słabym wprowadzeniem w rozgrywkę, chociaż podczas fabularyzowanych “scenek” całkiem estetycznie. Dość nijakie utwory, teoretycznie chwytliwe, a w praktyce płaskie i mdłe, przygrywające w tle szybko skłoniły mnie do wyciszenia konsolki, krótko mówiąc, ciężko tu mówić o dobrej oprawie audiowizualnej.

Propozycja studia usanik jest raczej niepotrzebnym tytułem, który nadaje się przede wszystkim w roli podręcznego zapychacza czasu – mogącego sprawić trochę radości, ale trochę zbyt ubogiego w zawartość i niedopracowanego. Na jakiejś promocji można brać, lecz koncept nie jest aż tak chwytliwy, bym to komuś bardziej polecała.

Lukardis
Autor: Lukardis

Grass Cutter: Mutated Lawns

0.00
5

Ocena ogólna

5.0/10

Plusy

  • wymagający zręcznościowy aspekt
  • lekka formuła pozwaląca na szybkie, miłe posiedzenia

Minusy

  • mało zawartości
  • na dłuższą metę mało przyciągająca rozgrywka
  • niedomagająca oprawa audiowizualna
0 0 vote
Ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Masz opinię? Proszę wyraź ją :).x
()
x