The Elder Scrolls Online: Elsweyr – Recenzja

The Elder Scrolls Online: Elsweyr to duże rozszerzenie gry w ramach drugiej części Sezonu Smoka. Przyjmij zaproszenie Abnur Tharn i uratuj piękne Elsweyr przed katastrofą. Ten rozdział zabiera nas do krainy Khajiitów. Krainę tą jednocześnie spustoszyły straszliwe plagi, z którymi gracze nie mieli wcześniej styczności. Elsweyr to porcja nowej opowieści od ZeniMax Online. Jeszcze świeży Loremaster, który pełni posade od rozpoczęcia Sezonu Smoka nie zawiódł. A z Elsweyr można spędzić parę miłych tygodni.

Do fabuły zostaliśmy wprowadzeni jeszcze przed wydaniem Elsweyr, za pomocą dostępnego dla wszystkich, zadania rozpoczynającego w Grahtwood. Wykonując to zadanie mogliśmy poznać przyczyny pojawienia się smoków w The Elder Scrolls Online. Ale również naszych głównych towarzyszy Abnur Tharn oraz Khamire, którzy nie darzą się zbytnim zaufaniem ale przyświeca im wspólny cel. Czyli obalenie samozwańczego uzurpatora Elsweyr – Euraxie oraz walka z wyzwolonymi smokami.

Elsweyr to tereny bardzo skaliste, przeważają małe kaniony przeplatane z oazami i bujną roślinnością. W centrum Elsweyr znajduje sie obszerne urwisko nazywane Blizną. Eksploracja Elsweyr jak zwykle przyciąga. Z tego też znane jest The Elder Scrolls Online, że jest co odkrywać. Ten piękny teren został celem smoków, więc oprócz zwykłych aktywności możemy również polować na smoki. Ta kwestia sprawia radość na każdym poziomie. Smoki uosabiają waleczne stworzenia o wielkiej sile. W The Elder Scrolls Online nie jest inaczej i bez przynajmniej kilku graczy i intensywnej walce, nie ma mowy o wygranej z smokiem. Z drugiej strony The Elder Scrolls Online od początku miał dużą styczność z smokami, jako, że trzy smoki reprezentują trzy frakcje znajdujące się logotypie gry. Długo czekaliśmy ale gracze będą zadowoleni. A twórcy oby nie zaniechali pracy nad tematem smoków, nawet po zakończeniu tego roku. Potrzeba takich innowacyjnych i epickich rzeczy. Chociażby by przyciągać nowych graczy.

Było nieco o smokach, teraz o klasie Nekromanty, która pojawiła się wraz z Elsweyr. Nekromanta to uniwersalna klasa. Jest ona połączeniem innych klas – pod względem umiejetności. Jeśli magiczny szkielet jako Twój kompan jest tą rzeczą, którą pragniesz to Nekromanta jest wyborem dla Ciebie. Co prawda umiejętności tworzenia kompanów są ograniczone czasem, jednak towarzystwo takiego szkieleta albo uzdrawiającego ducha mogą przeważyć o wygranej z każdym przeciwnikiem. Nie wspominając o pasywnych umiejętnościach, które mogą między innymi zmniejszać nasze obrażenia. Podsumowując klase Nekromanty, w tej roli odnajdzie się raczej każdy, chociaż jak można się domyślić nie wszystkie czyny Nekromanty będą zgodne z prawem The Elder Scrolls Online.

Zawartość Elsweyr jest satysfakcjonująca, można ją porównać do zawartości Summerset, więc do odkrycia całej krainy i wszystkich zadań potrzeba z pewnością tygodnii. To co mi nieco przeszkadzało podczas mojej eksploracji Elsweyr to czekanie na pojawienie się przeciwników. Gdyż lubię lizać ściany w tego typu grach. Gdy Elsweyr zostanie solidnie oblężone przez graczy może być mniej ciekawie dla takich graczy jak ja. Na szczęście to jedyny minus, który pamiętam, bo struktura Elsweyr nie różni się od innych dużych dodatków The Elder Scrolls Online, czyli jakość jest utrzymana w znanym stylu.

Elsweyr wprowadziło waleczne smoki do gry jak i nową klase Nekromanty. Te nowości powinny być kartą atutową The Elder Scrolls Online przynajmiej na jakiś czas. My zaś możemy poznać nową myśl na The Elder Scrolls Online oraz co najważniejsze nowe historie przedstawione w grze. O to chodzi w The Elder Scrolls Online, by mile spędzać czas z grą. Wyzwolenie obywateli Elsweyr może poczekać.

Velans
Autor: Velans

Administrator i redaktor naczelny Consolezone.pl

The Elder Scrolls Online: Elsweyr

8.8

Ocena ogólna

8.8/10

Plusy

  • porcja epickich opowieści jako Sezon Smoka
  • polowanie na smoki
  • piękne tereny Elsweyr
  • potencjał Nekromanty został w pełni wykorzystany

Minusy

  • spowolnienia gry w Elsweyr
  • czekanie na pojawienie przeciwników zabiera cenny czas
  • cena Elsweyr mogła być bardziej przyjazna dla każdego
0 0 vote
Ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Masz opinię? Proszę wyraź ją :).x
()
x