Pierwszy w Polsce festiwal popkultury już jutro

Pierwsza edycja Festiwalu Popkultury Confiction odbędzie się już jutro na terenie EXPO Kraków. Wydarzenie potrwa do niedzieli 18 sierpnia. Na miejscu czekać będzie masa atrakcji z kultury masowej. Światowe gwiazdy kina, pisarze, autorzy komiksów, wydawcy gier, dziennikarze, artyści i przede wszystkim fani.

Fani spotkają się na Confiction pod hasłem “Wyobraź to sobie”. Miłośnicy filmów i seriali spotkają między innymi Jamesa Cosmo – Jeor Mormont z serialu Gra o Tron, czy Chrisa Rankina znanego z roli Percy’ego Weasleya w filmach o Harrym Potterze. Również jedną z gwiazd festiwalu będzie Joshua Long – producent, pisarz i twórca serialu Netfliksa “1983”.

Na festiwalu nie zabraknie również pisarzy. Confiction odwiedzą takie postacie jak Jakub Ćwiek, Magdalena Witkiewicz, Wit Szostak czy Wojciech Chmielarz.

Świat komiksów rezprezentować będą Krzysztof Gawronkiewicz, twórca Esencji albo Michał “Śledziu” Śledziński znanego z serii Osiedle Swoboda. Uczestiny wydarzenia będą mogli też odwiedzić Muzeum Manggha, promującą wystawę autorstwa Krzysztofa Gonciarza. Kolejną atrakcją będzie strefa z serialu Friends.

Nie zabraknie też Games Roomu, w którym każdy będzie miał okazje sprawdzić przeróżne planszówki czy RPGi, wspólnie się bawiąc. Konkursu Cosplay również nie zabraknie, dla fanów tego czegoś, bycia kimś innym. Podczas Confiction zorganizowana zostanie też wystawa zabawek z popularnych “jajek niespodzianek”.

Dla fanów Gwiezdnych Wojen, bracia Kulesza zaprezentują unikatową wystawę modeli z uniwersum Star Wars. Smerfy też zawitają na Confiction, z własną wystawą dla najmłodszych. Festiwal Popkultury Confiction obfitować będzie w atrakcje dla osób w każdym wieku, w tym też kino plenerowe, gier komputerowych i konsol nawet z lat siedemdziesiątych czy paneli dyskusyjnych.

To wszystko i więcej już od jutra do niedzieli w Krakowie. Mam nadzieję spotkać Was wszystkich na tym wydarzeniu :).

Velans
Autor: Velans

Administrator i redaktor naczelny Consolezone.pl

0 0 vote
Ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Masz opinię? Proszę wyraź ją :).x
()
x