Czy czekać na Biomutant? Pokaz gry

Biomutant ogłoszono w sierpniu 2017 roku, krótko przed targami Gamescom. Szweckie studio Experiment 101 założone zostało w 2015 roku przez byłych deweloperów Just Cause i Mad Max z Avalanche Studios. Następnie w listopadzie 2017 roku studio kupione zostało przez THQ Nordic. Premiera gry miała odbyć się latem 2019 roku, jednak jest przełożona na bieżący rok. Do Biomutant brakuje już niewiele, chociaż nie poznaliśmy jeszcze końcowego terminu wydania gry.

W Biomutant wcielimy się w stworzenie przypominające szopa, które specjalizuje się w akrobacjach Kung Fu, używaniu broni białej i palnej ale także posiadającego umiejętności mutantów. Brzmi kusząco, a do tego doliczyć trzeba kolorowy i otwarty postapokaliptyczny świat gry.

Biomutant przedstawi opowieść o Drzewie Życia i zarazie, która dotknęła całe środowisko. W żyjącym świecie gry, plemiona zostały podzielone i potrzebują zjednoczenia. Nasz szop będzie musiał przeżyć w tych trudnych warunkach i zdecydować o dalszym losie krainy.

Kilka cech, które opisują Biomutant:

  • Walka – wzorowana na wschodnich sztukach walki, pełna akrobacji i swobody ruchu, umiejętności mutacji, używanie broni białej i palnej
  • Ewolucja fabuły i rozgrywki – system narracji, historia tworzy się poprzez własne decyzje i eksploracje, wiele zakończeń, dostosowanie bohatera do własnego stylu gry i wyjątkowy kreator postaci ze zmianą kodu genetycznego
  • Dobór sprzętu – zaawansowany system craftingu, tworzenie broni siecznych czy kłujących wraz z wyposażeniem

Biomutant skupi się na dostarczeniu historii pojedynczemu graczowi z gatunku RPG akcji. Pozostałe informacje wskazują też na dodatkowe DLC do pełnej gry czy pełną polską lokalizacje Biomutant na konsolach. Premiera jak napisałem wyżej, odbędzie się w 2020 roku i raczej nie będzie to trzeci czy czwarty kwartał, stawiałbym bardziej na pierwszy albo drugi kwartał roku. Gra trafi na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Za produkcje Biomutant odpowiada studio Experiment 101 z THQ Nordic.

Velans
Autor: Velans

Administrator i redaktor naczelny Consolezone.pl

0 0 vote
Ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Masz opinię? Proszę wyraź ją :).x
()
x