The Crew 2 – Recenzja

Witamy w Motornation. Tymi słowami wita nas reklama The Crew 2. W przypadku tej gry mowa o lądzie, wodzie i powietrzu. To wszystko zostało odwzorowane w The Crew 2 gdyż mamy możliwość zasiąść za kółkiem by zaraz wskoczyć w stery powietrznego potwora a na koniec pływać w zawrotnej łodzi. Można by rzec, że bawimy się bez granic – w teorii, by nie zapeszać za bardzo. Postaram się przedstawić Wam moją opinię o grze ale zdecydowanie gra ma swoje zalety jak i wady, których jest więcej albo mniej.

The Crew 2 swoją premierą miało 29 czerwca 2018 roku na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Twórcami gry jest studio Ivory Tower, wydawcą gry zaś jest Ubisoft. Jest to kontynuacja części pierwszej The Crew, w której również mogliśmy zwiedzać całe Stany Zjednoczone z czterech kółek. Jednak nie jest to pełnoprawna kontynuacja gry z powiązanymi wątkami fabularnymi. Gry łączy szczególnie tylko nazwa.

W The Crew fabuła była nieco lepsza, bo traktowała o brudnych zagrywkach w światku wyścigów ulicznych, gdzie wspinaliśmy się po szczeblach nielegalnych wyścigów. A tygryski lubią najbardziej to co nieosiągalne dla zwykłej osoby. W The Crew 2 historia nie wciąga już tak bardzo i jest bardziej przyzwoicie, z klasą godną grzecznego prymusa. A do końca tego nie oczekiwałem, bo moim zdaniem historia w The Crew była całkiem interesująca. A o czym jest głównie The Crew 2? Jako, że mamy dostęp do prawie każdej dziedziny sportów motorowych to naszym zadaniem jest zabłyśnięcie i zostanie legendą na tym poletku. Do tego celu potrzebujemy bardzo dużej liczby fanów, których zdobywamy za wykonywanie każdej misji ale również za codzienne triki na drodze – oczywiście w mniejszej ilości.

Plusem gry jest duży wybór dyscyplin motorowych i w prawdzie to najwieksza pozytywna cecha gry. Wozić możemy się prawie każdą maszyną stworzoną do szybkiego transportu. Droga, woda czy powietrze od The Crew 2 zostały ujarzmione w jednej grze. Jednak zabrakło zdecydowanie ostatniego słowa w postaci wciągającej fabuły.

Nieźle poprowadzona fabuła zdecydowanie dodała by do oceny z jedno oczko wyżej ale nie ma co marudzić. Po niedługim czasie od premiery moja chęć do The Crew 2 wzrosła i gram już z większą przyjemnością. Więc może warto dać szanse takiej grze? Grafika czasami ma swoje momenty. Kolory występujące w grze sprawiają ciepłe odczucia. Ogólny wygląd gry może się podobać, odważny styl graficzny, różnorodna muzyka, duży wybór nie tylko czterech kółek, Stany Zjednoczone jako miejsce akcji gry czy terminowe wsparcie i aktualizacje gry.

Całe USA odwzorowane w grze, które możemy zwiedzać prawie bez spowolnień w The Crew 2 może zrobić pozytywne wrażenie. Osobiście nie doświadczyłem przeszkadzających zwolnień w grze. A przemieszczanie się z użyciem mapy nie trwa bardzo długo. Mamy możliwość udać się w każdą część Stanów od Zatoki San Francisco po Nowy Jork. Znajomy i zarazem gracz jednego z stanów w Ameryce, z wielką radością dzielił się ze mną swoimi okolicami. Wyniosłem z tego, że ważne lokacje odwzorowane w The Crew 2 są identyczne do naszych realii. Twórcy tworzyli grę z radością, którą nam przekazują. Tak też między innymi czytałem w moich materiałach. Zwiedzania jest bardzo dużo, ale nie każdy musi siedzieć nad tym aspektem całymi dniami. Jest to raczej przyjemny dodatek.

Jeśli chodzi o tuning w The Crew 2 jest to system identyczny jak pierwszej odsłonie gry. Zmiany są niewielkie i możemy wprawdzać głównie tylko ulepszenia parametrów pojazdów w postaci części mechanicznych. Inną kwestią jest karoseria, gdzie możemy tworzyć również własne kreacje i przenosić na pojazd. Zabawe taką możemy przeprowadzić na każdej maszynie. Łączna ilość wszystkich maszyn i tych, które zostaną dodana z aktualizacjami to będzie powód dla którego większość graczy w ogóle wsiąknie w The Crew 2. Ilość i wybór robi wrażenie i to tylko w pozytywnym znaczeniu.

Według zebranych informacji podczas pisania recenzji, poznałem pierwsze plany twórców gry na mniejsze albo większe aktualizacje gry. Każdy kolejny miesiąc od premiery gry będzie obfitował w dwa nowe pojazdy dla wszystkich posiadaczy gry za darmo. Zaś co trzy miesiące ma odbywać się premiera większej aktualizacji, która składać się będzie z jednej nowej dyscypliny oraz jednego nowego ficzera w grze. Pierwszy taki dodatek do gry trafi już w sierpniu o nazwie Gator Rush i zawierać będzie nowy legendarny poziom podzespołów oraz nową dyscypline Hovercraft. Tryb Player versus Player zapowiedziany jest na zime 2018 roku. Myśle, że będzie on przeznaczony dla zaawansowanych graczy albo weteranów ale może wprowadzić nieco nowej świeżości w tytuł.

Przy pierwszym uruchomieniu gry miałem małe problemy z brakiem przyśpieszenia mojego pojazdu naciskając jeden z triggerów. I wciąż do końca nie znam powodów tego problemu. Jednak rozwiązaniem jest dostosowanie do swoich potrzeb ustawień przepustnicy w grze. Może komuś się przyda ogrywając The Crew 2.

The Crew 2 chociaż nie miało zbyt świetnego startu to z czasem przyciągnie graczy do siebie. Brakuje mi dobrej fabuły, trochę więcej “brudnej roboty” i nieco więcej nielegalnych zawodów w grze. Jest dobrze ale mogło być nieco lepiej. I tak będziemy mieli co robić, bo aktywności w The Crew 2 jest sporo. A zwiedzania drugie tyle, chociaż nie jest to najważniejszy element gry. Fani koni mechanicznych w każdej postaci będą zadowoleni z gry. Jednak innych może przekonać inna gra, przez co po prostu zapomną o The Crew 2. Tytuł Ivory Tower nie jest najlepszą częścią ale to nie oznacza, że nie trzymam kciuków za wspieranie The Crew 2 i za kontynuacje gry. Może studio w przyszłości stworzy w końcu taką grę, która zadowoli każdego maniaka koni mechanicznych.

Velans
Autor: Velans

Administrator i redaktor naczelny Consolezone.pl

The Crew 2

8.1

Ocena ogólna

8.1/10

Plusy

  • masa dyscyplin sportów motorowych
  • więcej wyścigów, mniej nużących testów od pierwszej części gry
  • zwiedzanie ogromnych Stanów Zjednoczonych i swobodna jazda o każdej porze dnia
  • grafika ma swoje momenty
  • oby gra była wspierana przez twórców

Minusy

  • fabuła nie wciąga i gorsza od pierwszej części gry
  • za dużo grindu zmniejszającego przyjemność z gry
  • brak większej historii w wyścigach
  • chciało by się więcej "pobrudzić", jest za grzecznie w porównaniu do The Crew
Please Login to comment