Rabbit R1 to urocze małe urządzenie ze sztuczną inteligencją, które pod każdym względem wydaje się być naprawdę złe we wszystkim, co próbuje zrobić. Teraz ktoś wymyślił, jak uruchomić pełny system Android na Rabbit R1, korzystając z popularnej pamięci ROM LineageOS.

Natywny system operacyjny Rabbit R1 ma bardzo ograniczone możliwości, blokując nawet działanie ekranu dotykowego, chyba że używasz klawiatury. W związku z tym niektórzy zastanawiali się, czy zamiast tego urządzenia można by używać po prostu do uruchamiania kompilacji systemu Android.

@MarcelD505 I @thel3l na Twitterze/X pokazał Rabbit R1 z systemem LineageOS, bardzo popularną niestandardową pamięcią ROM dla Androida. Urządzenie widzimy tylko na ekranie konfiguracji, ale w kolejnych postach Marcel twierdzi, że na urządzeniu działa GSI (ogólny obraz systemu) Lineage. Oznacza to, że nie jest to jeszcze pełny „port”, ale nadal jest funkcjonalny. W inne posty wygląda na to, że wszystko działa płynnie, poza tym, że silnik aparatu się nie obraca. Sam aparat działa, jedynie nie można go obrócić, aby patrzeć do przodu lub do tyłu po prostu gotowy aby zrobić zdjęcia pomarańczowego podwozia Królika.

Instalowanie tego również ujawnia specyfikację na tym urządzeniu działa. MediaTek Helio P35, 4 GB RAM i 128 GB pamięci. Innymi słowy, o specyfikacjach, których można oczekiwać od telefonu z Androidem za 200 dolarów.

Marcel mówi, że opis działania tego rozwiązania pojawi się „w końcu”, ale fajnie jest widzieć, jak to działa tak szybko.

To było potwierdzone niedawno przez Rabbit że R1 rzeczywiście działa pod kontrolą systemu Android, a firma twierdzi, że korzysta z „szytej na miarę” wersji AOSP, która jest mocno zmodyfikowana. Nastąpiło to po tym, jak „bootleg” APK z całym oprogramowaniem Rabbit przedostał się do środowiska naturalnego i dalsze prace pomogło udowodnić że wersja AOSP firmy Rabbit nie była potrzebna do korzystania z rozwiązań zorientowanych na sztuczną inteligencję.

Ale dzięki „prawdziwej” wersji Androida działającej na urządzeniu otwiera to drzwi do: sposób bardziej użyteczną przyszłość.

Więcej o Króliku:

Podążaj za Benem: Twitterze/X, WątkiI Instagrama

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.źródło