Garrett Crochet z drużyny White Sox wyrzucony podczas opóźnienia spowodowanego deszczem w dziewiątej rundzie – NBC Sports Chicago

białe skarpety zastępca Johna Brebbia rzucił szczyt w dziewiątej rundzie na gwarantowanym boisku w ulewnym deszczu, rejestrując wszystkie trzy outy, przechodząc po jednym pałkarzu z łącznie 12 narzutów w kadrze.

Wtedy nastąpił mały chaos we wtorek wieczorem.

Urzędnicy opóźnili mecz ze względu na opady deszczu w oczekiwaniu na ulewny deszcz, który przejdzie przez South Side. Ich decyzja zapadła tuż przed końcem dziewiątej rundy, na trzy outy przed końcem meczu. Oznaczałoby to drugie opóźnienie wieczorem w związku z deszczem, ponieważ mecz rozpoczął się z 40-minutowym opóźnieniem z powodu deszczu.

Opóźnienie spowodowane deszczem w dziewiątej rundzie trwało ponad godzinę, ponieważ opóźnienie rozpoczęło się około 22:07 i wznowiło o 23:15. Gra nie została jednak wznowiona, zanim sędziowie wyrzucili startera Garretta Crocheta, który najwyraźniej ćwierkał do sędziów o opóźnieniu.

„Nie wiem, co się stało. Ma to związek z pogodą czy coś. Nie jestem pewien” – powiedział po meczu menadżer Pedro Grifol.

Wyrzucenie nie było niekorzystne dla drużyny White Sox, ponieważ Crochet nie wystartował we wtorek ani nie zwolnił żadnego miotacza. W rzeczywistości końcówka dziewiątej rundy – po wznowieniu – trwała niecałe trzy minuty.

Wyrzucenie było pierwszym w karierze Crocheta; i to niezapomniany.

To nie pierwsze dziwnie umiejscowione opóźnienie spowodowane deszczem, z którym drużyna White Sox spotkała się w tym sezonie. Jak na ironię, 4 maja, podczas miotania Brebbii, sędziowie w St. Louis opóźnili mecz, a jeden z zawodników wyszedł na boisko w końcówce 10. rundy.

W tym meczu, innym niż wtorkowy wieczór, na stadionie Busch wystąpiła przerwa w deszczu, która trwała ponad trzy godziny. Zespół White Sox wygrał ten mecz 6:5 po tym, jak Tanner Banks uderzył ostatniego pałkarza Cardinals na pięciu boiskach po deszczu.

Dlaczego żaden z tych meczów nie został zawieszony i wznowiony następnego dnia? Nie wiem.

W środę o 18:40 drużyna White Sox wraca na boisko z gwarantowaną stawką, aby zakończyć serię przeciwko Blue Jays. Oglądaj transmisję NBC Sports Chicago od 18:00

Kliknij tutaj, aby śledzić podcast White Sox Talk.