NOWY JORK — Sphere Entertainment Co. (NYSE:SPHR), wiodąca firma zajmująca się rozrywką na żywo i mediami, ogłosiła swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał finansowy zakończony 31 marca 2024 r., wykazując znaczny wzrost przychodów, ale niższy zysk na akcję (EPS ) oczekiwania. Akcje SPHR spadły nieznacznie, o 0,5% w notowaniach przedsesyjnych.

Firma odnotowała przychody w trzecim kwartale w wysokości 321,3 mln dolarów, co stanowi znaczny wzrost o 98% w porównaniu z 162,1 mln dolarów odnotowanymi w tym samym kwartale ubiegłego roku. Jednakże EPS Sphere Entertainment wyniósł -1,33 USD, czyli znacznie poniżej szacunków analityków na poziomie -0,19 USD. Pomimo wzrostu przychodów firma nie osiągnęła konsensusu szacunkowego przychodów na poziomie 324,65 mln USD.

Prezes wykonawczy i dyrektor generalny James L. Dolan skomentował wyniki kwartału, stwierdzając: „Dzięki drugiemu kwartałowi z rzędu solidnym przychodom i dodatniemu skorygowanemu dochodowi operacyjnemu w segmencie Sphere, nasze wstępne wyniki w dalszym ciągu pokazują potencjał Sphere do zakłócania tradycyjnego modelu obiektu. Jesteśmy podbudowani popytem na to nowe medium i pozostajemy pewni naszych przyszłych możliwości rozwoju.”

Segment Sphere, obejmujący należące do firmy medium rozrywkowe nowej generacji, odnotował w tym kwartale przychody w wysokości 170,4 mln dolarów, w porównaniu z zaledwie 0,6 mln dolarów w roku poprzednim. Było to w dużej mierze zasługą The Sphere Experience, które w tym kwartale wygenerowało 100,5 miliona dolarów za 257 występów. Dodatkowo do sukcesu finansowego segmentu przyczyniły się przychody z wydarzeń oraz sponsoring, oznakowanie, reklamy Exosfery i opłaty licencyjne za pakiety.

Z drugiej strony MSG Networks (NYSE :), kolejny segment Sphere Entertainment, odnotowała 6% spadek przychodów, do 151,0 mln dolarów z 161,4 mln dolarów w roku poprzednim. Spadek ten wynikał przede wszystkim ze spadku przychodów z dystrybucji, które spadły o 8,4 mln USD, oraz przychodów z reklam, które spadły o 1,5 mln USD.

Reklama strony trzeciej. Nie jest to oferta ani rekomendacja Investing.com. Zobacz ujawnienie Tutaj Lub

Usuń reklamy
.

Strata operacyjna firmy poprawiła się, a trzeci kwartał finansowy wykazał stratę w wysokości 40,4 mln dolarów, co stanowi poprawę o 60% w porównaniu ze stratą 101,9 mln dolarów w poprzednim kwartale roku. Skorygowany dochód operacyjny wyniósł 61,5 mln dolarów w porównaniu do skorygowanej straty operacyjnej w wysokości 18,7 mln dolarów w roku poprzednim.

Ten artykuł został wygenerowany przy wsparciu AI i sprawdzony przez redaktora. Więcej informacji znajdziesz w naszym Regulaminie.

źródło