XDefiant to najnowszy krok firmy Ubisoft w gatunku darmowych strzelanek FPS. Podczas gdy wielu reklamowało grę jako „Zabójca Call of Duty” przed jego wydaniem byłem trochę bardziej ostrożny. Ubisoft ma talent do podążania za trendami w grach, a następnie wyrzucania gry w krótkim czasie do kosza, jeśli nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Poza tym wolę, aby żadna gra nie została „zabita” przez inną. Naprawdę chcę zobaczyć prawdziwą konkurencję między franczyzami, która zachęci fanów do grania oraz będzie sprzyjać kreatywności i innowacyjności, dzięki czemu gry, które kochamy, z czasem staną się lepsze. Zamiast tego wygląda na to, że zespoły stojące za XDefiant mają nadzieję, że gra może wybuchnąć wyłącznie w przypadku braku dobierania graczy opartego na umiejętnościach.

Recenzja XDefiant: Rozgrywka

W XDefiant można grać w frakcje z firm Ubisoft, takich jak Watch Dogs, Splinter Cell i The Division. (Źródło zdjęcia: Cole Martin/Windows Central)

Chociaż istnieje wiele porównań między nimi Call of Duty’a i XDefiant, wolę porównywać XDefiant Ubisoftu do XDefiant Blizzarda Overwatch. Obie gry są przeznaczone wyłącznie do rozgrywki wieloosobowej, obie są darmowe i obie wymagają od graczy wybrania postaci, która ma dedykowane zdolności oraz superumiejętność, która generuje się podczas trwania meczu. Frakcje graczy XDefiant są inspirowane postaciami z innych ukochanych osób Ubisoftu franczyzy, w tym Dywizja, Splinter CellI Obejrzyj Psy.

Zdolności dostępne dla graczy podczas meczów są również zakorzenione w innych seriach. Na przykład frakcja Czyścicieli Dywizji może używać drona z dołączonym miotaczem ognia do czyszczenia korytarzy. Inne frakcje są wyposażone w kombinezony zapewniające niewidzialność, rozkładane tarcze i sprzęt medyczny wspierający drużynę. Obecnie dostępnych jest pięć frakcji i jasne jest, że Ubisoft zamierza z czasem rozwijać XDefiant o dodatkowe frakcje. Czy moglibyśmy zobaczyć Asasynów, Awatara lub nawet Kay Vess z Gwiezdnych Wojen dołączyć w pewnym momencie do składu? Potencjał z pewnością jest.

XDefiant oferuje w momencie premiery kilka grywalnych trybów, ale nie zawiera list odtwarzania Team Deathmatch ani Attrition. (Źródło zdjęcia: Cole Martin/Windows Central)źródło