Najważniejszy+ to skarbnica rozrywki strumieniowej dla odbiorców na całym świecie. Za pomocą kliknięcia, przesunięcia lub polecenia głosowego widzowie mają natychmiastowy dostęp do kultowych filmów, takich jak „Ojciec chrzestny” i „Top Gun”, klasyków telewizyjnych, takich jak „Star Trek” i „Survivor”, oraz współczesnych hitów, takich jak „Yellowstone”, „1883”. ” i „Aureola”. Aby zapewnić globalnej publiczności treści przesyłane strumieniowo 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – przy ogromnych skokach popytu podczas najważniejszych wydarzeń na żywo – Paramount+ potrzebował solidnego stosu technologii, który mógłby zapewnić szybkość, zwinność, bezpieczeństwo i globalny zasięg przy zerowych przestojach. Aby sprostać tym różnorodnym wyzwaniom technologicznym, firma Paramount Global wybrała Google Cloud jako platformę, na której może zbudować swoją przyszłość w zakresie transmisji strumieniowej.

Oprócz ogromnej biblioteki filmowej rozrywki, Paramount+ udostępnia konsumentom także emocje związane ze sportem na żywo. Niezależnie od tego, czy oglądają na telewizorach z dostępem do internetu, w przeglądarkach internetowych, czy na urządzeniach mobilnych – a czasami przełączają się między nimi – widzowie oglądali w ubiegłym roku piłkę nożną UEFA, March Madness, NFL, futbol uniwersytecki i wiele innych dyscyplin sportowych. Obejmuje to Super Bowl LVIII 2024, najczęściej oglądane wydarzenie w najnowszej historii z 123,4 milionami widzów na wszystkich platformach oraz najczęściej oglądany Super Bowl w historii, prowadzony przez rekordową widownię w Paramount+.

Zero przestojów było nie tylko celem technicznym, ale także zobowiązaniem zespołu biznesowego do zapewnienia abonentom spójnego i bezproblemowego korzystania z usługi. Obsługa abonentów na całym świecie wymaga solidnej architektury działającej na skalowalnej platformie i dobrze wyszkolonego zespołu.

Technologia za kurtyną: Paramount+ i Google Cloud

Stos technologii dla Najważniejszy+ posiadał wiele komponentów specjalnie dostosowanych do potrzeb mediów i rozrywki. Zespół przyjął architekturę opartą na usługach obsługiwaną przez Silnik Google Kubernetes(GKE) zapewniający elastyczność, stabilność, skalowalność i szybkie aktualizacje. Umożliwiło to zespołowi poprawę szybkości rozwoju oraz wydajności operacyjnej.

Wzrost liczby subskrybentów i szybko zmieniające się potrzeby biznesowe doprowadziły do ​​eksploracji różnych usług Google Cloud, w tym Obliczenia w chmurze Google Silnik, Duży stół, Pub/Sub, Pakiet Cloud Ops, Inteligentne centrum sieciowe I Zbroja Chmur w celu usprawnienia operacji technicznych. Zespół ds. architektury we współpracy z inżynierami Google Cloud ocenił różne produkty, które mogłyby zaspokoić biznesowe potrzeby związane z umową SLA i bezpieczeństwem.

Bezpieczeństwo i dostępność usług mają kluczowe znaczenie dla wszelkich aplikacji skierowanych do klienta. Aby zapobiec Ataki DDoS zakłócając doświadczenia związane z przesyłaniem strumieniowym dziesiątek milionów użytkowników, Paramount+ wykorzystuje technologię Zarządzana ochrona Google Cloud Armor wraz z innymi standardowymi narzędziami bezpieczeństwa. Aby zapewnić zero przestojów na swojej globalnej platformie, zespół technologiczny Paramount+ zastosował proces DevSecOps w architekturze, aby zintegrować bezpieczeństwo od początku procesu programowania.

Aby zapewnić płynne działanie i szybkie aktualizacje, wdrożono Inżynieria niezawodności witryny (SRE) we współpracy z Google Cloud. Podejście to opiera się na automatyzacji, testowaniu, proaktywnym monitorowaniu i płynnej pracy zespołowej. Oprócz adopcji SRE praktyk zespół ds. technologii Paramount+ stosuje wielostrefowe podejście do zapewnienia odporności. Zapewnia to prawdziwą nadmiarowość geograficzną, czyli konfigurację typu aktywny-aktywny, która obejmuje wiele regionów Google Cloud. Dzięki temu silnemu partnerstwu Paramount+ jest w stanie zapewnić wyjątkową wydajność, szczególnie podczas wydarzeń o dużym natężeniu ruchu, takich jak Super Bowl.

Inżynierowie Paramount+ ściśle współpracowali z Google Cloud, aby ustalić zasady przewodnie dla tej złożonej migracji:

  • Podróż międzyregionalna: zespoły Paramount+ i Google Cloud współpracowały przez ponad rok, aby zapewnić możliwość skalowania infrastruktury na wiele regionów. Ta podróż odbyła się bez przestojów i pogarszania komfortu użytkownika końcowego. Zespół Paramount+ jest w stanie zapewnić, że dodanie nowego regionu zajmie tylko kilka dni, a nie lat. Paramount+ przyjął już zasady bezstanowe, aby zapewnić optymalną skalę i wykorzystanie zasobów Google Cloud, zanim stał się wieloregionalny. Ta strategiczna zmiana pomogła przygotować Paramount+ na zapewnienie płynnego działania, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i zerową utratę danych.

  • Skalowalna architektura: Paramount+ zastosował rozproszoną bazę danych działającą w wielu regionach, aby zapewnić spójność danych. Paramount+ i Google Cloud starają się zachować elastyczność architektury, aby obsługiwać gwałtowny ruch podczas wydarzeń na żywo lub w celu obsługi hitowych programów. Dzięki temu infrastrukturę można łatwo wstępnie skalować i skalować automatycznie. Oprócz zasad CI/CD zespół Paramount+ przyjmuje również: niebiesko-zielone podejście do wdrażania aby zapewnić użytkownikowi końcowemu spójne doświadczenie i zmniejszyć ryzyko.

  • Niezależność regionalna: przybliżenie usług użytkownikom przy jednoczesnym łagodzeniu skutków klęsk żywiołowych, które mogą przerwać świadczenie usług, miało kluczowe znaczenie. Ta wieloregionalna platforma typu „aktywny-aktywny” umożliwiła Paramount+ obsługę dużej liczby aktywnych użytkowników dziennie i niespotykanego dotąd natężenia ruchu podczas dużych wydarzeń sportowych. Istnieje ścisła polityka zapewniająca, że ​​żaden region nie będzie zależny od żadnego innego regionu. Dotyczy to całej drogi, od sieci dostarczania treści (CDN) po bazy danych. Zespół Paramount+ zadbał o to, aby dodanie lub usunięcie skali w regionie nie miało wpływu na ogólne wrażenia użytkownika końcowego.

  • Spójność operacyjna: Zespół Paramount+ SRE ustalił standardowe wytyczne i procesy, aby utrzymać jednorodność regionów w celu uproszczenia zarządzania i zaspokajania potrzeb biznesowych w sposób zgodny z harmonogramem. Wprowadzono spójne procesy dotyczące bezpieczeństwa, audytu i wdrażania, dzięki czemu użytkownicy końcowi nie muszą nic wiedzieć o regionach.

  • Ścisłe cele: zespół postawił sobie za cel osiągnięcie ambitnych celów w zakresie czasu odzyskiwania (RTO) i punktu przywracania (RPO). Posiadanie ścisłej umowy dotyczącej poziomu usług i jej dostarczanie było kluczowym aspektem umożliwiającym obsługę 71 milionów abonentów i posiadanie usług przesyłania strumieniowego prawdziwie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Rygorystyczne umowy SLA zapewniły brak przestojów, małe opóźnienia oraz solidne ramy monitorowania i obserwowalności, dzięki czemu zespół mógł proaktywnie rozwiązywać wszelkie problemy, które mogą mieć wpływ na użytkowników końcowych.

Migracja do konfiguracji obejmującej wiele regionów oznaczała ponowne przemyślenie procesów wdrażania, narzędzi automatyzacji i całej bazowej bazy danych, a wszystko to przy jednoczesnym zachowaniu ustalonych RTO i RPO. Współpracując z Google Cloud, firmie Paramount+ udało się przejść z architektury wielostrefowej na architekturę aktywno-aktywną wieloregionalną i wykorzystać swoją światowej klasy usługę przesyłania strumieniowego.

Przyszłość jest jasna

Krajobraz medialny jest dynamiczny, a Paramount+ dostosował się dzięki platformie technologicznej, która została dostosowana do globalnej publiczności. Osiągnięcie jakości transmisji na różnych platformach i urządzeniach nie jest trywialne, a zespoły ciężko pracują, aby to osiągnąć w ścisłej współpracy z zespołem Google Cloud.

Mając te podstawy, Paramount+ zamierza kontynuować optymalizację i wprowadzać innowacje w zakresie nowych technologii, takich jak generatywna sztuczna inteligencja, zapewniając jednocześnie widzom nieprzerwaną rozrywkę i zapewniając klientom światowej klasy doświadczenia.

źródło