WALTON — Music on the Delaware zaprosi zespół bluegrassowy Della Mae do Walton Theatre przy 30 Gardiner Place o 19:30 w sobotę, 11 maja.

Według komunikatu medialnego Della Mae to nominowany do nagrody Grammy kobiecy zespół smyczkowy założony przez główną wokalistkę/gitarzystkę Celię Woodsmith i dwukrotną mistrzynię Grand National na skrzypcach Kimber Ludiker. Skład koncertowy uzupełniają gitarzysta Avril Smith i basistka Vickie Vaughn.

Zespół od początku wyprzedzał swoją epokę. Ponieważ muzycy pochodzą z całej Ameryki Północnej i mają doświadczenie w różnorodnych stylach i gatunkach muzycznych, ich występy łączą wiele tradycji muzycznych. Słuchacze mogą usłyszeć nuty rocka, gospel, funku, swingu lub honky-tonka, zawsze w klimacie bluegrassu.

Misją Della Mae jako zespołu jest prezentowanie najlepszych muzyków oraz zwiększanie możliwości kobiet i dziewcząt poprzez wsparcie, mentoring, programowanie i występy. W tym celu nawiązali współpracę z Departamentem Stanu USA, aby odwiedzić ponad 30 innych krajów, szerząc pokój i zrozumienie poprzez muzykę.

Pierwszy album zespołu, Ibuilt This Heart, ukazał się w 2011 roku. W 2014 roku ich album, This World Oft Can Be, był nominowany do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy Album Bluegrass podczas 56. ceremonii rozdania nagród Grammy. Ich czwarty album (2020), Headlight, jest poświęcony świętowaniu potężnych, pionierskich kobiet. Po wydaniu Headlight z 2020 roku ich nowy album Family Reunion oddaje radość ponownego spotkania zespołu po ponad roku wirtualnej współpracy, Zoomów i grupowych SMS-ów.

Della Mae jest opisywana jako jeden z najbardziej charyzmatycznych i angażujących zespołów koncertujących obecnie.

Bilety dostępne są w internecie pod adresem www.musiconthedelaware.orgoraz w wybranych sklepach detalicznych w Walton w Walton Theatre, Moltomolto i Wayne Bank; oraz w Oneonta w księgarni Green Toad. Ceny biletów wynoszą 25 dolarów dla dorosłych, 20 dolarów dla seniorów, 40 dolarów dla rodziny i 15 dolarów za transmisję strumieniową.

źródło