To był poza sezonem zmian dla Najeźdźcy z Las Vegas. W połowie poprzedniego sezonu rozstali się z głównym trenerem Joshem McDanielsem i dyrektorem generalnym Dave’em Zieglerem i zatrudnili tymczasowego głównego trenera Antonio Pierce’a na stałe, a także zatrudnili byłego trenera Ładowarki GM Tom Telesco zastąpi Zieglera. Pozwolili także na ucieczkę Josha Jacobsa opuścić w ramach wolnej agencji, podpisano Christiana Wilkinsa z dala od Delfiny z potwornym kontraktem i wybranymi graczami takimi jak Brocka Bowersa I Jacksona Powersa-Johnsonapośród innych.

Jedynym miejscem, w którym być może nie było tak wielu zmian, jak ludzie myśleli, była sala rozgrywającego. W trakcie przygotowań do draftu krążyły pogłoski, że Najeźdźcy byli zainteresowani awansem na rzecz jednego z najlepszych zawodników w tej klasie, ale tak się nie stało. Potem zobaczyli sześć QB schodzą z szachownicy, zanim dotarli na miejsce z wyborem nr 13, więc ostatecznie w ogóle nie wybrali rozgrywającego.

Zamiast tego udadzą się do swojego programu poza sezonem z Aidana O’Connellaktóry w zeszłym sezonie zastąpił zmarłego Jimmy’ego Garoppolo jako starter, walcząc z podpisem wolnego agenta Gardnera Minshewaktóry wypełnił ostatni sezon dla kontuzjowanych Anthony’ego Richardsona z Ogiery. Według Telesco Raiders nie mają nic przeciwko.

„Plan jest taki, aby obaj zawodnicy naprawdę rywalizowali w programie poza sezonem, ale bardziej na obozie przygotowawczym i zobaczymy, jak to się ułoży” – powiedział Telesco, za pośrednictwem NFL Media. „Myślałem, że Aidan spisał się znakomicie w zeszłym roku w naprawdę trudnej sytuacji, kiedy zmienił się główny trener, zmienił się koordynator i przez pewien czas grał naprawdę dobry futbol. Miałem okazję przebywać z nim trochę częściej w sezonie budynku i w pewnym sensie widzisz niematerialne elementy rozgrywającego, które tam są, co miło jest mieć, a które musisz mieć jako rozgrywający franczyzowy.

„A potem, wiesz, Gardner grał dobrze w zeszłym roku z Colts. To znaczy brał udział w Pro Bowl, więc oczywiście miał całkiem niezły rok. Zawsze występował na wysokim poziomie, kiedy dostawał taką szansę, więc zobaczymy, jak pójdzie, jeśli obaj ci goście będą rywalizować o to stanowisko”.

Tymczasem Pierce ma swoje zdanie. Na konferencji prasowej powiedział: „Aidan zasłużył sobie na prawo, aby wyjść i zrobić pierwsze zdjęcie” za pośrednictwem NBC. Nie musi to koniecznie oznaczać, że to on będzie starterem, ale wydaje się, że to Minshew będzie musiał go wyprzedzić, a nie odwrotnie.

Wybrany w czwartej rundzie poza Purdue w 2023 roku, O’Connell wykonał 62,1% podań, średnio na odległość 6,5 jarda na próbę, rzucając 12 przyłożeń i siedmiu przechwytów, a w 10 startach uzyskując wynik 5-5. Minshew, który stał się długoletnim rezerwowym, w Indy uzyskał skuteczność 62,5% i 6,7 jarda na próbę, a także 15 punktów i 9 typów, a jego rekord to 7-6.

Nie wiemy jeszcze, czy Raiders uważają się za pretendenta do miejsca w play-offach, czy też chcą budować drużynę w dłuższej perspektywie. Jeśli to drugie, trudno dostrzec uzasadnienie dla wybrania Minshew zamiast O’Connella. W tym scenariuszu sprawdzenie, czy zawodowiec z drugiego roku może zostać długoterminowym starterem, wydaje się ważniejsze niż potencjalne wygranie kilku meczów więcej. Ale jeśli chcą konkurować, Minshew ma większe szanse na zdobycie tej pracy, niż miałby w przeciwnym razie.źródło