Jak ogłosiła firma, Microsoft w lipcu uruchomi własny sklep z grami mobilnymi Szczyt technologiczny Bloomberga w czwartek.

Prezes Xbox, Sarah Bond, powiedziała, że ​​firma planuje przenieść swoje własne portfolio, obejmujące takie tytuły jak Candy Crush i Minecraft, do sklepu mobilnego w momencie premiery. Microsoft planuje następnie udostępnić sklep mobilny innym wydawcom.

„Zaczniemy od Internetu” – powiedział Bond. „Robimy to, ponieważ to naprawdę pozwala nam zapewnić doświadczenie dostępne na wszystkich urządzeniach, we wszystkich krajach, bez względu na wszystko, niezależnie od polityki zamkniętych sklepów ekosystemowych. .”

Uruchamiając sklep w sieci, zamiast aplikacji, Microsoft miałby stanowić alternatywę dla Apple i Google, które pobierają 30% prowizję od sprzedaży.

Oficjalne ogłoszenie następuje w momencie, gdy Microsoft już od dłuższego czasu mówił o uruchomieniu sklepu z grami mobilnymi Xbox. W grudniu ubiegłego roku dyrektor generalny Microsoft Gaming, Phil Spencer, powiedział, że firma tak w rozmowach z partnerami o uruchomieniu sklepu mobilnego Xbox i zauważył, że pojawi się on wcześniej niż później.

Microsoft po raz pierwszy wspomniał o sklepie mobilnym w 2022 roku, kiedy ogłosił transakcję przejęcia Activision Blizzard. Microsoft powiedział w opiłki że jednym z głównych powodów, dla których chciała przejąć Activision Blizzard, była pomoc w budowaniu jej obecności w grach mobilnych. W październiku 2022 r. zgłoszenia Microsoftu do CMA ujawnił, że to planował stworzenie nowej „platformy mobilnej Xbox”, obejmującej gry mobilne firm Activision i King.

Podczas gdy unijna ustawa o marketingu cyfrowym (DMA) zmusza Apple i Google do otwarcia sklepów z aplikacjami mobilnymi, Microsoft szuka alternatywy dla tych dwóch firm w Stanach Zjednoczonych i poza UE.

źródło