CNN

Sam Rubin, wieloletni prezenter rozrywkowy KTLA w Los Angeles, zmarł w wieku 64 lat, ogłosił w piątek na antenie inny prezenter Frank Buckley.

Rubin był głównym bohaterem wywiadów z celebrytami i przez dziesięciolecia zajmował się wszystkimi sprawami Hollywood. Buckley powiedział, że często reportował dla mediów międzynarodowych, w tym z Australii i Wielkiej Brytanii.

Przyczyna śmierci nie została ujawniona. Buckley powiedział, że Rubin był w czwartek w pracy, a w piątek rano zadzwonił z informacją, że jest chory.

„To taki szok” – powiedział poranny prezenter KTLA Eric Spillman. „Był jednym z moich najlepszych przyjaciół. Pracowaliśmy razem każdego dnia przez 33 lata.

Spillman opisał Rubina jako ogromnego i niezwykłego talentu, który z każdym potrafi porozmawiać o wszystkim.

„Urodził się, aby być nadawcą” – dodał Spillman.

„Jego śmiech, urok i troskliwa osobowość poruszyły wszystkich, którzy go znali” – podzieliła się KTLA hołd w mediach społecznościowych. „Sam był kochającym mężem i ojcem: role, które cenił najbardziej”.

Według biografii Rubina na KTLA.com dołączył do programu KTLA Morning News w 1991 roku i zdobył wiele nagród Emmy. Otrzymał także nagrodę Golden Mike dla najlepszego reportera rozrywkowego, nagrodę za całokształt twórczości od stowarzyszenia Southern California Broadcasters Association oraz został uznany przez Los Angeles Press Club za najlepszego reportera rozrywkowego.

Rubin był jednym z członków założycieli Stowarzyszenia Krytyków Filmowych Broadcast i regularnie występował w telewizji i radiu BBC w Wielkiej Brytanii, a także w radiu Triple M i sieci telewizyjnej Channel 9 w Australii.

Perry Sook, założyciel, prezes i dyrektor generalny Nexstar, w piątkowym oświadczeniu udostępnionym CNN nazwał Rubina „ikoną Los Angeles i branży rozrywkowej”. „Modlę się z jego rodziną i rodziną KTLA, gdy opłakujemy jego śmierć. Będzie go brakować.”

Doświadczony aktor Henry Winkler powiedział w piątek przez telefon na antenie KTLA, że Rubin „sprawił, że każdy człowiek poczuł się wyjątkowo i sprawił, że otworzył się jak kwiat”.

Winkler napisał także do X, pisząc: „To straszna strata… dla rodziny Sama, jego współpracowników, przyjaciół i fanów. Bycie na planie z Samem ZAWSZE BYŁO przyjemnością. Będzie go bardzo brakować.”

„To bardzo emocjonalny i smutny dzień. Nie tylko dla rodziny KTLA, ale dla całej branży rozrywkowej” – powiedział aktor Jerry O’Connell w KTLA. „Ten człowiek był legendą”.

Gwiazda „Współczesnej rodziny” Eric Stonestreet pisał o Rubinie w X: „Zawsze miło spędzałem czas z Samem. Spoczywaj w pokoju, Panie.”

„Bardzo mi przykro, że mój przyjaciel Sam Rubin poszedł do nieba. Znam go od kilkudziesięciu lat” Richarda Simmonsa wysłane piątek w X. „Zawsze interesował się moimi projektami i zawsze śmiał się z moich głupich żartów. Sam, będzie Cię brakować.”

Ben Stiller napisał w swoim artykule, że Rubin jest „wytrawnym profesjonalistą”. hołd dla Xdodając: „Pierwszy wywiad przeprowadziłem z nim mniej więcej w 1993 roku i niezliczoną ilość razy na przestrzeni lat. Kochał aktorów i filmy. Sprawił, że wszyscy czuli się komfortowo i zawsze było łatwo i przyjemnie. Był instytucją.”

Również zdobywczyni Oscara Octavia Spencer napisał hołd do Rubina w mediach społecznościowych, pisząc: „Przykro nam, że straciliśmy Sama Rubina. Zawsze miło było go widzieć i przebywać w jego obecności. Składam kondolencje jego rodzinie i fanom.”źródło