W wyniku nieoczekiwanego obrotu wydarzeń Hades 2 jest już dostępny na Steamie i w Epic Games Store w ramach wczesnego dostępu. A co z Hadesem 2 na PS5?

Wyczekiwany tytuł typu rogue-like zakończył niedawno swój test techniczny i zebrał niezwykle pozytywne opinie fanów, co sugerowało, że prace nad grą przebiegają sprawnie.

Niedługo potem Supergiant Games zdecydowało się wypuścić grę Hades 2 – wczesny dostęp wersja na PC.

Jeśli jednak jesteś graczem konsolowym, w szczególności graczem PlayStation, możesz zastanawiać się, czy Hades 2 ukaże się na PS5. Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, Hades 2 prawdopodobnie zostanie wydany na PS5, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że Hades 1 ostatecznie został wydany na tę platformę.

Ważniejszą kwestią jest jednak to, kiedy a Hades 2 Wersja na PS5 może zostać wydana i w tym przewodniku właśnie to wyjaśniamy.

Data premiery Hades 2 na PS5

Źródło: Supergiant Games

Data premiery Hades 2 na PS5 powinna przypadać na rok 2025, po wydaniu gry w wersji 1.0 na PC lub równolegle z nią. Supergiant Games potwierdziło, że spodziewa się, że Hades 2 będzie dostępny we wczesnym dostępie do końca 2024 roku, co oznacza, że ​​wersja 1.0 może zostać wydana na początku 2025 roku.

Jeśli jednak można przyjąć wzór wydania Hades 1, wydanie Hades 2 na PS5 (wraz z innymi platformami) może nastąpić kilka miesięcy po wydaniu na PC.

Dla porównania, Hades 1 w wersji 1.0 został wydany na PC i Switcha 17 września 2020 r., natomiast wersje gry na PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S ukazały się rok później, 13 sierpnia 2021 r.

Edward, Winry, Hinata i Naruto dla najlepszych par anime
Źródło: Bones, Studio Pierrot, ONE Esports

Gdyby Supergiant Games poszło w tym kierunku, światło dzienne ujrzy Hades 2 na PS5 prawdopodobnie dopiero pod koniec 2025 lub na początku 2026 roku.

Należy jednak również zauważyć, że firma Supergiant Games nieznacznie rozwinęła się od czasu krytycznego i komercyjnego sukcesu Hades 1. Choć jest to wciąż małe studio, nabrało większej biegłości w tworzeniu tytułów typu rogue-like, a początkowy odbiór Hades 2 jest bardzo pozytywny. świetne przypomnienie tego.

Co ważniejsze, Hades 2 jest teraz bardziej popularny niż kiedykolwiek – ponad 100 000 graczy grało w wersję gry w ramach wczesnego dostępu już pierwszego dnia jej premiery, a Supergiant Games nie chciałoby przysporzyć ogromnej części fanów gry, nie posiadając jednoczesne wieloplatformowe wydanie Hades 2 w wersji 1.0.

W związku z tym uważamy, że data premiery Hades 2 na PS5 może przypadać w tym samym czasie lub zaledwie kilka miesięcy po premierze gry w wersji 1.0 na PC w 2025 roku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wszystko, co wiemy o dacie premiery Hades 2, test techniczny

źródło