REYNOLDS, Indiana (WLFI) – Jedyna restauracja Reynoldsa, Mom’s Country Kitchen, traci interesy z powodu trwającej budowy drogi obok ich budynku.

Jak twierdzi właścicielka, od momentu otwarcia na początku nowego roku restauracja prężnie się rozwija. I tak było do czasu, gdy tuż przed restauracją rozpoczęła się budowa.

Jedna z kelnerek, Emma Provancal, powiedziała, że ​​każdego dnia były pełne. Teraz mają szczęście, że mają kilka pełnych stołów.

„Nowy biznes przejął kontrolę. To ekscytujące. Jest przyjazne dla społeczności. Potem wszystko poszło w dół” – powiedziała.

Provancal powiedział, że całodobowy lokal śniadaniowy stracił 80% swojej działalności od początku budowy. Aby dostać się do budynku, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Reynolds, Jerry Robertson, powiedział, że trzeba skręcić od niego kilka razy, a następnie przejść od tyłu alejką, aby dostać się na parking.

„W pierwszej części tego projektu wszystkie barykady znajdowały się przed torami kolejowymi. Po wielu badaniach firma INDOT była w stanie przesunąć te barykady, aby dostać się tutaj, ale nadal są tam barykady na początku. Oni „wciąż nie mogę się tu dostać tak łatwo, jak to możliwe” – powiedział.

Joe Bilyeu i inni zaniepokojeni mieszkańcy Reynolds twierdzą, że to popularne miejsce to jedyna firma w mieście bez bezpośredniego dostępu do alternatywnej drogi. On i wiele innych osób wzywa do zainstalowania większej liczby oznakowań kierujących ludzi przez cały plac budowy oraz do Mom’s Country Kitchen.

„US 24 to w rzeczywistości główna arteria dla turystów udających się do Indiana Beach, w związku z czym w tym roku straci ten biznes” – powiedział. „Chcę sprawdzić, czy jest dostępna jakakolwiek pomoc, która pomoże mu przetrwać te trudne chwile”.

INDOT powiedział News 18 w oświadczeniu: „Ze względu na stan US 24 w Reynolds ustalono, że całkowita przebudowa drogi pomiędzy Hillside Dr. i German St. była najlepszym rozwiązaniem zapewniającym wysokiej jakości produkt końcowy dla branży motoryzacyjnej Publiczna zostanie przeprowadzona podstawowa wymiana nawierzchni na zachodzie, między CR 75 W i Hillside Dr oraz na wschodzie, między German St i CR 50 E. Prace będą prowadzone etapami i obecnie jesteśmy w fazie 1, która trwa od połowy do końca czerwca. Realizacja całego projektu potrwa do połowy listopada. Jest to rozległy projekt obejmujący odwodnienie, krawężniki i rynnę, chodniki oraz wymianę nawierzchni. Ze względu na ilość wykopów potrzebnych do całkowitej przebudowy drogi konieczny jest objazd pozostają takie same przez cały czas trwania projektu.

Lokalny dostęp do domów i firm jest zawsze zapewniony w czasie zamknięcia drogi. Nasze zespoły projektowe są dostępne, aby wysłuchać uwag opinii publicznej i naprawić problemy, jeśli to możliwe. Jeśli lokalny mieszkaniec lub firma chciałaby skontaktować się z zespołem projektowym, może skontaktować się z naszym zespołem obsługi klienta pod adresem INDOT4U.com lub dzwoniąc pod numer 855-463-6848.”

Masz historię? Daj nam znać Tutaj

Oglądaj więcej na WLFI, gdziekolwiek jesteś

Dzięki tak wielu sposobom znalezienia nas podczas transmisji strumieniowych łatwo jest uzyskać najnowsze treści z WLFI. Znajdziesz nas na Roku, Fire TV, Apple TV i inne platformy Smart TV dzięki czemu możesz nas oglądać w każdej chwili. Ciesz się transmisjami na żywo lub powtórkami naszych najświeższych wiadomości, a także lokalnymi prognozami pogody i sportami dla poszczególnych obszarów.

źródło