Oto najnowsze podsumowanie weekendowych rozrywek autorstwa Erica E. Harrisona, reportera kulturalnego w Arkansas Demokratyczna Gazette.

Sześciu finalistów inauguracyjnego konkursu wokalnego „Arkansas Talent” Orkiestry Symfonicznej Arkansas wystąpi podczas dwóch kończących sezon koncertów muzyki pop, które odbędą się o 19:30 w sobotę i o 15:00 w niedzielę w Robinson Center Performance Hall w Little Rock, 426 W. Markham St. Broadway. Każdy finalista występuje indywidualnie z orkiestrą, walcząc o głosy publiczności i sędziów. Wystąpi także trzech gwiazdorskich jurorów – zwycięzca ósmego sezonu „American Idol” Kris Allen, piosenkarka Bonnie Montgomery i trębacz jazzowy Rodney Block. Dwóch zwycięzców, po jednym z każdego koncertu, będzie współpracować z Arkansas Symphony na różne sposoby, w tym biorąc udział w grudniowych koncertach popowych „Home for the Holidays”. ArkansasSymphony.org.

W dzielnicy artystycznej Argenta odbywa się majowa impreza blokowa Dogtown Throwdown, która odbywa się w godzinach 16:00–22:00 w piątek i 7:00–22:00 w sobotę wzdłuż głównej ulicy North Little Rock, pomiędzy Broadwayem a Fifth Street.

Program rozrywkowy w piątkowy wieczór, zaczynający się o 18:00, obejmuje Roper Romp Happy Hour oraz imprezę taneczną z lat 70. i 80. z DJ-em Dripem Funkiem; o 19:00 Just Cuz wykonuje na żywo na schodach Biblioteki Argenta covery lat 80., 90. i aktualne hity.

W sobotę zwierzęta ze schroniska dla zwierząt North Little Rock będą do adopcji w godzinach 11:00-14:00. Od 12:00 do 14:00 różne restauracje Argenta serwują mimozy i specjały szampana w ramach toastu „Musująca sobota”. O 14:00 w barze Four Quarter przygotowywane są raki. O 17:00 Chris „Bucket” Shelton wykonuje muzykę akustyczną na żywo przed Blackberry Market. A o 19:00 na głównej scenie obok Biblioteki Argenta wystąpi Nik Parr & The Selfless Lovers. Wejście jest za darmo; jedzenie i picie kosztują. argentaartsdistrict.org.

W sobotę w innym miejscu w North Little Rock możesz wziąć udział w turniejach gier wideo i gier planszowych, sprawdzić swoją wiedzę podczas sesji ciekawostek dla maniaków, pobawić się przy muzyce K-Pop, zaprezentować swoje umiejętności cosplay w konkursie kostiumowym oraz patronować lokalnym sprzedawcom i artystom w Laman Con 2024 systemu bibliotek publicznych North Little Rock, w godzinach 9:00–16:00 w Bibliotece Publicznej Williama F. Lamana, 2801 Orange St., North Little Rock. W ramach wydarzenia odbędą się także food trucki, malowanie twarzy i inne rodzinne atrakcje dla dzieci, a także pokaz filmu „Ruchomy zamek Hauru” studia Ghibli oraz panel z udziałem lokalnych mistrzów lochów Dungeons and Dragons. Wejście jest za darmo. NLRlibrary.org/lamancon.

Podczas rzadkiego dwudniowego spotkania muzycznego Zach Bryan, The Middle East i Levi Turner występują o 19:00 w poniedziałek i wtorek w Simmons Bank Arena w North Little Rock. simmonsbankarena.com

Natomiast sopranistka Asmik Grigorian śpiewa rolę japońskiej gejszy Cio-Cio-San z tenorem Jonathanem Tetelmanem w roli jej niewiernego kochanka, amerykańskiego marynarza imieniem Pinkerton, w aktualnej produkcji Madamy Butterfly Giacomo Pucciniego, wystawianej przez Metropolitan Opera, na ekranach w ramach programu „The Met: Live in HD” o godzinie 11:55 w sobotę, 11 maja w Movie Tavern w Little Rock i Central City 10 w Hot Springs. W roli Suzuki śpiewa mezzosopran Elizabeth DeShong, a w roli Sharplessa występuje baryton Lucas Meachem. Dyryguje Xian Zhang. Powtarza produkcję Anthony’ego Minghelli z 2006 roku, w której między innymi marionetką bunraku wciela się w syna Cio-Cio San, Sorrow. metopera.org.

Oglądaj w każdy czwartek o 16:44, aby usłyszeć podsumowanie Erica dotyczące wydarzeń artystycznych i kulturalnych w środkowym Arkansas podczas All Things Remembered w Little Rock Public Radio.

źródło