Po nieoczekiwanym ogłoszeniu Microsoftu zamknął firmę Tango Gameworks, twórcę Hi-Fi Rushniektórzy zastanawiali się, czy poprzednio ogłoszony fizyczna wersja gry kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Ale nie martwcie się — pomimo zamknięcia Tango Gameworks, Limited Run Games w dalszym ciągu planuje wydanie fizycznej edycji ostatniego projektu studia.

Oficjalne konto X/Twitter firmy Limited Run Games odpowiedział do jednego komentarza, który sugerował, że firma nie będzie kontynuować fizycznego wydania Hi-Fi Rush z powodu zamknięcia Tango Gamesworks. Limited Run odpowiedział, że tak nie jest i że wydanie fizyczne „jest dozwolone”, ale nie ujawniono żadnych dalszych informacji, takich jak data premiery.

Softworks firmy Bethesda potwierdzony w marcu ubiegłego roku nawiązał współpracę z Limited Run Games w celu wydania fizycznej wersji gry. Wiadomość ta była częścią większego ogłoszenia: Xbox ogłosił, że cztery z jego niegdyś dostępnych na wyłączność konsol, w tym Hi-Fi Rush, zostaną wydane na innych platformach, a Hi-Fi Rush otrzyma przeniesiony na PlayStation 5.

Potwierdzenie Limited Run następuje po tym, jak Microsoft był badany w związku z zamknięciem czterech studiów Bethesda, w tym Tango Gameworks i dewelopera Redfall Arkane Austin. Po tych wiadomościach pojawiły się raporty zawierające nowe szczegóły, takie jak Tango Gameworks ogłaszając kontynuację Hi-Fi Rush przed jego zamknięciem, a także informację, że na spotkaniu w ratuszu, które odbyło się w tym tygodniu, dyrektor Xbox Matt Booty podobno powiedział pracownikom, że mniejsze gry, takie jak Hi-Fi Rush, są ważnepomimo zamknięcia studia zaledwie dzień wcześniej.

Oprócz zamknięcia Tango, fizyczna edycja Hi-Fi Rush jest ważna z jeszcze jednego powodu: ciągłej dyskusji na temat dalszego podążania branży gier w stronę cyfrowości. Pomimo tego, że szef Xbox, Phil Spencer, twierdzi, że nadal „Wspierający” nośników fizycznych, zauważają to dokumenty, które wyciekły zaktualizowaną konsolę Xbox Series X nie pokazał napędu dyskowego widocznego na urządzeniu.

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że Hi-Fi Rush wykorzystuje muzykę chronioną prawem autorskim. Po zamknięciu Tango Gameworks nie jest jasne, co może się stać z cyfrową wersją Hi-Fi Rush w usłudze takiej jak Xbox Game Pass po wygaśnięciu licencji na muzykę.

Taylor jest reporterem w IGN. Można ją śledzić na Twitterze @TayNixster.źródło