Jedna z największych atrakcji nowego iPada Pro to wyświetlacz OLED po raz pierwszy w iPadzie. Chociaż technologia ta jest już dostępna w iPhone’ach i Apple Watchach, wszystkie poprzednie iPady były wyposażone w wyświetlacze LCD (lub mini-LED). Jednak pomimo posiadania panelu OLED ze zmienną częstotliwością odświeżania, iPadowi M4 nadal brakuje zawsze włączonego wyświetlacza, jak w najnowszych iPhone’ach.

W nowym iPadzie Pro brakuje zawsze włączonego wyświetlacza

Wraz z pojawieniem się plotek o pojawieniu się OLED iPada Proniektórzy mieli nadzieję, że Apple włączy także funkcję zawsze włączonego zegarka Apple Watch Series 5 i nowszych, a także iPhone’a 14 Pro i nowszych. Tak się jednak nie stało.

Ponieważ każdy piksel na panelach OLED jest indywidualnie podświetlany, wyświetlacz może po prostu wyłączyć piksele, które nie są używane w czarnych obszarach obrazu. Dzięki temu urządzenie może utrzymywać ekran włączony, aby wyświetlać podstawowe informacje, takie jak zegar i widżety, bez zużywania baterii. Ale dlaczego w iPadzie OLED Pro brakuje funkcji „zawsze włączonej”?

Zdaniem Apple’awyświetlacz OLED w najnowszych modelach iPada Pro ma zmienną częstotliwość odświeżania. Jednakże częstotliwości wahają się od 10 Hz do 120 Hz. Kiedy Apple wprowadziło opcję zawsze włączonego iPhone’a 14 Pro, przełączyło się również na panel LTPO z minimalną częstotliwością odświeżania 1 Hz, co pomaga zaoszczędzić jeszcze więcej energii.

Zawsze włączony wyświetlacz w iPhonie 14 Pro

Oznacza to, że gdy wyświetlacz nie jest w ciągłym użyciu, obraz jest aktualizowany co sekundę. Na iPadzie Pro wyświetlacz pokazujący statyczny obraz jest aktualizowany 10 razy na sekundę. Chociaż firma teoretycznie mogłaby włączyć opcję „zawsze włączone” dla dowolnego panelu OLED, jako wymaganie dla tej funkcji ustaliła minimalną częstotliwość odświeżania wynoszącą 1 Hz.

Podobnie jest w przypadku iPhone’a 13 Pro, który jako pierwszy iPhone otrzymał panel OLED o zmiennej częstotliwości odświeżania aż do 120 Hz. Jednak najniższa częstotliwość wynosiła również 10 Hz, więc nigdy nie uzyskała funkcji ciągłego włączania.

iPadOS 18 może to zmienić

Oczywiście w przyszłości wszystko może się zmienić, np Krążą pogłoski, że Apple pracuje nad akcesoriami, takimi jak stacja dokująca z wbudowanymi głośnikami do iPadawięc funkcja zawsze włączona miałaby w tym przypadku duży sens. Apple mógłby włączyć tę funkcję tylko wtedy, gdy iPad znajduje się w stacji dokującej, ponieważ w tym przypadku zasilanie nie byłoby problemem.

Tryb gotowości w iOS 17

Co z tobą? Tęsknisz za zawsze włączonym wyświetlaczem na iPadzie? Daj mi znać w sekcji komentarzy poniżej.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

źródło