Minister sportu Brazylii Andre Fufuca wezwał krajową konfederację piłki nożnej (CBF) do tymczasowego zawieszenia wszelkich rozgrywek piłkarskich w związku z bezprecedensową klęską żywiołową w Rio Grande do Sul.

Co najmniej 85 osób zginęło, 372 zostało rannych, 131 nadal uważa się za zaginione, a ponad 159 000 zostało zmuszonych do opuszczenia domów w wyniku ulewnych deszczy, które w zeszłym tygodniu doprowadziły do ​​rozległych powodzi na południu stanu, według danych władz lokalnych.

CBF zawiesiło rozgrywki w którym brały udział zespoły Rio Grande do Sul, z Gildia, Międzynarodowy I Młodzież dotyczy to drużyn z najwyższej półki.

Fufuca uważa, że ​​to nie wystarczy i że należy tymczasowo wstrzymać wszystkie krajowe rozgrywki w piłce nożnej, w tym w piłce nożnej mężczyzn i kobiet.

„Biorąc pod uwagę katastrofalny scenariusz publiczny i poważne konsekwencje powodzi dla ludności Rio Grande do Sul, zwrócimy się do CBF o tymczasowe zawieszenie Mistrzostw Brazylii w piłce nożnej mężczyzn i kobiet” – dodał. Fufufa powiedział ESPN Brasil.

„Należy to przerwać. Jest to strata humanitarna i sportowa. Zatrzymanie się na dwa tygodnie byłoby rozsądne. W najbliższy piątek wyślemy list do CBF, wyrażając gotowość do dialogu i znalezienia wspólnej ścieżki”.

źródło