W przeszłości firma Apple zajmowała się transkrypcją dźwięku z różnym powodzeniem. Jednym ze świetnych przykładów jest ostatnio Transkrypcje podcastów Apple; Z bardziej pesymistycznego punktu widzenia transkrypcje poczty głosowej są nadal kiepskie. Ale według A nowy raportnadchodząca wersja systemu iOS 18 odblokuje szereg nowych ogólnosystemowych funkcji transkrypcji dźwięku i podsumowań, a wszystko to będzie obsługiwane przez sztuczną inteligencję.

Wprowadzanie sztucznej inteligencji do notatek głosowych i notatek

Marko Zivkovic z AppleInsider raportuje:

Osoby zaznajomione z tą sprawą powiedziały nam, że Apple pracuje nad podsumowaniem opartym na sztucznej inteligencji i znacznie ulepszoną transkrypcją dźwięku dla kilku systemów operacyjnych nowej generacji. Oczekuje się, że nowe funkcje umożliwią znaczną poprawę wydajności użytkownikom podstawowych notatek, notatek głosowych i innych aplikacji.

Wydaje się, że te funkcje stanowią jeden z najmocniejszych argumentów za integracją sztucznej inteligencji z różnymi częściami systemów operacyjnych Apple.

Transkrypcja treści audio i możliwość otrzymywania podsumowań AI tych treści to dwie bardzo praktyczne funkcje, które mogą zaoszczędzić użytkownikom dużo czasu.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, studenci będą mogli nagrywać wykłady i szybko i łatwo wracać do kluczowych informacji za pomocą transkrypcji. Nagrane spotkania biznesowe można podsumować jako pomocne przypomnienie tego, co zostało omówione.

Jeśli te rzeczy zostaną osiągnięte z prawdziwą inteligencją, mogą zapewnić znaczącą poprawę życia użytkowników. Te przykłady oczywiście świetnie pasowałyby do iPhone’a, ale uważam je również za dobry argument przemawiający za możliwościami sztucznej inteligencji urządzenia iPada M4 Pro.

Wersja 9to5Mac

Notatki i notatki głosowe wydają się dwiema idealnymi aplikacjami do zintegrowania tych funkcji, ale jestem ciekaw, gdzie jeszcze wylądują. Bardzo przydałby mi się przycisk w stylu Shazama w Control Center, który nasłuchuje otoczenia i automatycznie zapisuje to, co słyszy – wszystko w tle i przy minimalnym zużyciu energii. Być może mogłoby to nawet w jakiś sposób powiązać się ze skrótami. Jest tak wiele możliwości.

Już tylko miesiąc dzieli nas od WWDC, podczas którego Apple ujawni wszystkie szczegóły dotyczące swoich ambicji w zakresie sztucznej inteligencji w zakresie systemów iOS 18, iPadOS 18, macOS i nie tylko. Czym jesteś najbardziej podekscytowany? Jak myślisz, jak sztuczna inteligencja może dopasować się do sposobu, w jaki korzystasz z urządzeń Apple? Daj nam znać w komentarzach.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

źródło