PITTSBURGH – Pracownikowi Gibsonii postawiono zarzuty wykorzystywania informacji poufnych w oparciu o informacje niepubliczne związane z działalnością gospodarczą Dick’s Sporting Goods.

Frank T. Poerio Jr., lat 62, zostaje oskarżony o cztery przypadki oszustw związanych z papierami wartościowymi.

Departament Sprawiedliwości stwierdził, że Poerio wykorzystał wrażliwe i niepubliczne informacje, które otrzymał od pracowników Dick’s Sporting Goods, do przeprowadzenia prawie 200 transakcji papierami wartościowymi firmy na nowojorskiej giełdzie.

Osoba mająca dostęp do informacji poufnych rzekomo pracowała na stanowisku analityka danych w biurze firmy w Moon Township. Poerio znał tego pracownika i często rozmawiał z nim o finansach i inwestowaniu.

Transakcje te, do których rzekomo doszło w okresie od sierpnia 2019 r. do maja 2021 r., obejmowały zakup pojedynczych akcji oraz kontrakty opcji kupna. Kilka z rzekomych incydentów handlowych miało miejsce w dniach bezpośrednio poprzedzających publikację przez Dicka okresowych sprawozdań finansowych – w tak zwanych okresach „blackout”, kiedy pracownikom Dicka zakazano obrotu papierami wartościowymi spółki.

W sumie Poerio zarobił na transakcjach 823 000 dolarów.

Za każdy postawiony mu zarzut Poerio grozi maksymalnie 20 lat więzienia.

Pobierz BEZPŁATNA aplikacja WPXI News za powiadomienia o najświeższych wiadomościach.

Śledź wiadomości kanału 11 na Facebook I Świergot. | Oglądaj WPXI TERAZźródło