Zajrzyj do zabytkowej rezydencji Lyndhurst

Wycieczka rozpoczęła się przed rezydencją, gdzie nasz przewodnik opowiedział o trzech rodzinach będących właścicielami posiadłości: Pauldingach, Merrittach i Gouldach.


Strona rezydencji Lyndhurst.

Talia Lakritz / Business InsiderW 1836 roku były burmistrz Nowego Jorku William Paulding i jego żona, dziedziczka nowojorskich nieruchomości Maria Rhinelander Paulding, kupili ziemię z widokiem na rzekę Hudson pod budowę letniego domu.

Architekt Alexander Jackson Davis zaprojektował dom i większość jego mebli. Budowę rozpoczęto w 1838 r., a zakończono w 1842 r.

W 1864 roku syn Pauldingów sprzedał posiadłość George’owi Merrittowi, który dorobił się fortuny jako właściciel patentu na gumową resor stosowaną w wagonach kolejowych, oraz jego żonie Julii. Merrittowie ponownie zatrudnili Davisa do zaprojektowania dodatku do domu, który podwoi jego powierzchnię.

Po śmierci Jerzego Julia sprzedała go w 1880 r Jaya Gouldapotentat kolejowy i biznesmen, będący jedną z najbogatszych postaci epoki pozłacanej, oraz jego żona Helen Day Miller. Po uwzględnieniu inflacji, jego wartość netto wyniósł około 71,2 miliarda dolarów.

Następnie majątek przejęła córka Goulda, Helen Gould, a następnie jego najmłodsza córka, Anna Gould, która wyszła za francuskiego arystokratę i większość dorosłego życia spędziła za granicą. Po swojej śmierci Anna przekazała majątek Lyndhurst National Trust for Historic Preservation, który obecnie zarządza tym miejscem.

źródło