(The Center Square) – Koalicja grup izb handlowych stanu New Jersey sprzeciwia się propozycjom zawartym w planie budżetowym gubernatora Phila Murphy’ego, które ich zdaniem zaszkodziłyby pracodawcom i gospodarce stanu.

Budżet Murphy’ego wynoszący 55,9 miliarda dolarów, negocjowany przez przywódców Izby i Senatu, obejmuje zwiększone ulgi podatkowe dla seniorów i inne ulgi, które jego zdaniem pozwolą ponad 3,5 miliarda dolarów „z powrotem do kieszeni podatników w New Jersey”.

Jednak Izba Handlowa w New Jersey przewodzi grupie sprzeciwiającej się budżetowi Murphy’ego, który ich zdaniem „odwróci” dynamikę gospodarczą stanu, jaką uzyskało ono w ostatnich latach, i zaszkodzi reputacji New Jersey jako stanu przyjaznego biznesowi.

„Stwarza to również brak pewności wśród naszych liderów biznesu, że państwo nie wywiąże się z podjętych przez nich zobowiązań” – napisali w liście do prawodawców. „I sprawia, że ​​nasze państwo jest droższe i mniej konkurencyjne”.

Koalicja składa się z 40 izb, które reprezentują „znaczny procent pracodawców stanowych, którzy uważają, że te posunięcia zaszkodziłyby klimatowi biznesowemu w New Jersey, podważyłyby wysiłki państwa w zakresie rekrutacji i zatrzymywania przedsiębiorstw oraz zagroziłyby dobrze płatnym miejscom pracy”.

W szczególności liderzy biznesu za cel postawili zaproponowaną przez Murphy’ego opłatę za tranzyt korporacyjny, która ustanowiłaby nowy 2,5% podatek na około 600 firm z New Jersey osiągających zyski przekraczające 10 milionów dolarów rocznie.

Nowy podatek zastąpiłby obecnie wygasłą stanową dopłatę do działalności korporacyjnej – która pobiera 2,5% dopłatę od zysków netto powyżej 1 miliona dolarów – która wygasła z końcem grudnia.

Dopłata została wprowadzona w 2018 roku w odpowiedzi na 14-punktową obniżkę podatku federalnego wynikającą z ustawy o zatrudnieniu i obniżkach podatków. Dopłata miała mieć charakter tymczasowy, ale Murphy zgodził się na jej kilkukrotne przedłużenie w czasie pandemii Covid-19.

Koalicja stwierdziła, że ​​nowy podatek obciąży przedsiębiorców „całkowicie nieuzasadnioną podwyżką podatku – której kwota w dolarach będzie bardziej represyjna dla dotkniętych osób niż niedawno wygasła dopłata CBT”.

„To po prostu bardziej rażące i kosztowne przedłużenie dopłaty” – napisali.

Przytoczyli także zaproponowany przez Murphy’ego podatek „za złotówkę od ciężarówki”, który ustalałby opłatę akcyzową w wysokości 1 dolara od samochodów ciężarowych przyjeżdżających i wyjeżdżających ze stanowych obiektów dystrybucji handlu elektronicznego.

Grupy ubolewały także nad zaproponowanymi przez Murphy’ego cięciami w agencjach, które są „niezwykle pomocne” dla pracodawców stanu, w tym Urzędzie ds. Rozwoju Gospodarczego stanu New Jersey, Centrum Działań Biznesowych w New Jersey i Centrach Rozwoju Małych Przedsiębiorstw w New Jersey.

„Budżet zapewni mniejsze wsparcie i tak już przeciążonej i nadmiernie uregulowanej społeczności biznesowej” – napisali. „Największym zagrożeniem dla naszego państwa jest obecnie przyszłość naszej gospodarki”.

Stowarzyszenie Biznesu i Przemysłu stanu New Jersey również skrytykowało proponowane przez Murphy’ego podatki, twierdząc, że przywróci to New Jersey „status skrajnie odstający” z najwyższą stawką podatku dochodowego od osób prawnych w kraju.

Murphy, Demokrata drugiej kadencji, który kończy swój ostatni rok urzędowania, wskazał na ulgi podatkowe w swoim budżecie, w tym między innymi na zwiększenie świadczeń ANCHOR dla starszych właścicieli domów i najemców. Rok podatkowy rozpoczyna się 1 lipca.

Stany z najlepszym i najgorszym obciążeniem podatkowym w całym okresie życia

Oto przegląd stanów USA o najniższym i najwyższym obciążeniu podatkowym według analizy: Samofinansowanie — i dokładnie tam, gdzie w całym kraju plasuje się New Jersey.

Źródło galerii: Erin Vogt

Plac Centralny to projekt fundacji 501(c)(3) Franklin News Foundation. Angażujemy czytelników niezbędnymi wiadomościami, danymi i analizami – dostarczanymi z szybkością, częstotliwością i konsekwencją. Jeśli chcesz przeczytać oryginał artykułu, Kliknij tutaj.źródło