BEZ DATY (CNN/CNN Newsource/WKRC) – Czip mózgowy Neuralink Elona Muska uległ awarii.

U pierwszego obiektu testowego podczas uruchamiania implantu chipa mózgowego Elona Muska wystąpiły pewne problemy już kilka tygodni po wszczepieniu.

Poczta nowojorska załadowany wideo na YouTube pokazujące możliwości chipa Neuralink, na którym 29-letni pacjent Noland Arbaugh jest w stanie grać w szachy po prostu myśląc.

Neuralink ujawnił, że wiele nici łączących chipa wycofało się z mózgu Arbaugha. Firma poinformowała, że ​​utrudnia to szybkość transmisji danych i skuteczność implantu.

„W odpowiedzi na tę zmianę zmodyfikowaliśmy algorytm nagrywania, aby był bardziej czuły na sygnały populacji neuronowej, ulepszyliśmy techniki przekładania tych sygnałów na ruchy kursora i ulepszyliśmy interfejs użytkownika” – powiedział Neuralink, per Poczta. „Te udoskonalenia zaowocowały szybką i trwałą poprawą BPS, która obecnie wyprzedziła początkowe wyniki firmy Noland”.

W styczniu Arbaughowi, który od 2016 roku cierpi na porażenie czterokończynowe, wszczepiono chip w część mózgu kontrolującą zdolność poruszania się.

Około miesiąc później Elon Musk powiedział, że pacjent może sterować myszą komputerową za pomocą mózgu.

Musk powiedział wcześniej, że pierwszy produkt firmy będzie nosił nazwę Telepatia i będzie skierowany do pacjentów, którzy utracili władzę w kończynach.

Za PocztaMusk rozważał usunięcie implantu, jednak awaria nie stanowiła bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia Arbaugha.

źródło