Najbardziej znana z frytkownic i odkurzaczy, producentów urządzeń kuchennych i gospodarstwa domowego RekinNinja (SN) przenosi się na produkty outdoorowe. A akcje SharkNinja notują rekordowo wysokie notowania.
XFirma z siedzibą w Needham w stanie Massachusetts po raz pierwszy wyszła na świeże powietrze ze swoimi kompaktowymi grillami i piecami do pizzy. Niedawno dodała dwa nowe produkty dla tego segmentu: chłodnicę Ninja FrostVault i wentylator wewnętrzny-zewnętrzny Shark FlexBreeze.

„Naprawdę zaczynamy widzieć znacznie więcej innowacji i popytu konsumentów na te produkty outdoorowe” – powiedział Investor’s Business Daily, dyrektor naczelny SharkNinja, Mark Barrocas.

Powiedział, że Ninja FrostVault jest obecnie „całkowicie wyprzedany”. Innowacyjna przenośna lodówka zapewnia przechowywanie lodu w górnej komorze aż do sześciu dni i jest wyposażona w szufladę do przechowywania suchych produktów w temperaturze lodówki.

Shark FlexBreeze można przekształcić z wentylatora stojącego w wentylator stołowy. Urządzenie posiada szereg prędkości i ustawień, którymi można sterować za pomocą pilota. Można także podłączyć wentylator zasilany bateryjnie.

Wprowadzenie 25 nowych produktów w 2024 r

Nowe produkty są częścią celu SharkNinja, jakim jest nieustanna innowacja.

„W tym roku wprowadzimy na rynek 25 nowych produktów” – powiedział Barrocas. „Będzie wiele nowych produktów w istniejących kategoriach, a w drugiej połowie roku rozszerzymy działalność o kilka nowych kategorii”.

SharkNinja obecnie sprzedaje produkty w 33 różnych kategoriach, obejmujące urządzenia do czyszczenia, przygotowywania posiłków, gotowania, pielęgnacji urody i nie tylko.

Akcje SharkNinja skaczą po wiadomościach o zarobkach

Wczesnym czwartkiem SharkNinja przekroczył oczekiwania Pierwszy kwartał i z jego wytycznymi na cały rok. Po tej wiadomości akcje SharkNinja podskoczyły o 6,4% i zamknęły się na poziomie 71,35.

W piątek akcje SharkNinja osiągnęły rekordową wysokość 72,57, po czym spadły. Na dzisiejsza giełdaAkcje SharkNinja wzrosły o 0,7% i osiągnęły poziom 71,84.

„Zyskaliśmy udział w istniejących kategoriach, w których jesteśmy. Rozwijaliśmy się w nowych i sąsiednich kategoriach. I rozszerzyliśmy działalność na arenie międzynarodowej” – powiedział Barrocas.

SharkNinja uzyskuje obecnie około 70% swojej sprzedaży z Ameryki Północnej i 30% z rynków międzynarodowych.

„Konsumenci znaleźli się pod dużą presją inflacyjną” – stwierdził Barrocas. „Uważamy jednak, że nasze połączenie wiodącej na rynku wydajności, wysokiej jakości i doskonałej wartości to przepis, po który konsumenci teraz chętnie sięgają”.

Akcje SN podwyższają cenę docelową

Po raporcie za pierwszy kwartał analityk Jefferies Randal Konik podtrzymał swoją rekomendację kupuj dla akcji SharkNinja. Podniósł także swoją cenę docelową z 75 do 100.

„Marki SharkNinja zyskują globalny urok dzięki innowacyjnemu kołu zamachowemu i atrakcyjnej gamie produktów” – stwierdził Konik w notatce dla klienta. „Ekspansja na nowe kategorie i regiony w celu zapewnienia przyszłego wzrostu znajduje się na wczesnym etapie. Ponadto wiodące w branży marże SharkNinja są zarówno przewidywalne, jak i stabilne, co pozycjonuje firmę jako konsekwentnego producenta”.

W innym miejscu na Wall Street analityk Canaccord Genuity, Brian McNamara, podtrzymał rekomendację kupuj dla akcji SharkNinja i podniósł cenę docelową do 82 z 75.

Śledź Patricka Seitza na X, dawniej Twitterze, pod adresem @IBD_PSeitz aby uzyskać więcej artykułów na temat technologii konsumenckich, oprogramowania i akcji półprzewodników.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ:

Roboty przemysłowe wykorzystują sztuczną inteligencję do pobudzenia kolejnej fazy wzrostu

Inwestorzy wycofują akcje EA po marcowej premierze gry wydawcy

Apple zachwala możliwości sztucznej inteligencji w nowych tabletach iPad Pro z najnowocześniejszym chipem

MarketSurge: badania, wykresy, dane i coaching w jednym miejscu

Zobacz akcje na liście liderów w pobliżu punktu zakupuźródło