Jak my włączone w kwietniuWiadomości Google przeprojektowują pole tworzenia/tekstu w Wiadomościach, aby powrócić do pojedynczej linii. Wynika z Wiadomości szeroko wdrażających przeprojektowanie rejestratora dźwięku I GIFy z selfie w tym tygodniu.

Google szeroko wdrożyło konstrukcja dwuliniowa w styczniu. (To trochę dziwne, że pole tekstowe jest wyrównane do lewej, gdy wiadomości pojawiają się po prawej stronie). Po otwarciu pola wiadomości SMS lub RCS Wiadomości Google przenoszą skróty do emoji, Magic Compose, galerii i nie tylko/’plus ‘ do drugiego wiersza, aby nadal mieć do nich dostęp podczas pisania.

Niektórym naprawdę nie podobał się ten projekt, a Google usłyszał opinie.

Domyślny stan przed interakcją z tekstem pozostaje niezmieniony. Gdy zaczniesz pisać, galeria i Magic Compose znikają, pozostawiając emoji i „plus”. Niektórzy ludzie mogą docenić spójność wizualną i zmniejszoną animację.

Bieżące i nadchodzące

Tymczasem ta zmiana zawęża pole tekstowe, a przyciski „plus” i emoji zajmują osobne kolumny. Pod tym względem wolę obecny projekt, podczas gdy nadal ograniczasz się do czterech wierszy tekstu przed koniecznością przewijania.

To jednowierszowe pole tekstowe nie jest jeszcze powszechnie stosowane w Wiadomościach Google. Widzimy to tylko na jednym działającym telefonie wersja beta 20240506_04_RC00.

Więcej o Wiadomościach Google:

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

źródło