Streszczenie

  • W zeszłym miesiącu Zdjęcia Google rozpoczęły testowanie nowej karty Kolekcje, która ma zastąpić istniejącą kartę Biblioteka.
  • Aplikacja Zdjęcia stopniowo udostępnia tę kartę Kolekcje większej liczbie użytkowników, a także reorganizuje foldery.
  • Od kwietnia 2022 r. Google pracuje nad przeprojektowaniem karty Biblioteka w aplikacji Zdjęcia, ale z niewielkim sukcesem.Zdjęcia Google planowały przeprojektowanie zakładki Biblioteka już od ponad dwóch lat. Po wstępnym ogłoszeniu zaktualizowanej wersji Biblioteka w kwietniu 2022 r. Zdjęcia Google musiały w końcu to zrobić wstrzymać wdrażanie w związku z powszechnym sprzeciwem. Wyglądało jednak na to, że w zeszłym miesiącu to się zmieni, gdy aplikacja zaczęła testować zupełnie nową wersję Kolekcje zakładka zastępująca Bibliotekę, wśród innych zmian. Wygląda na to, że coraz więcej użytkowników widzi tę zmianę w aplikacji Zdjęcia i nie wszyscy są zadowoleni.


Użytkownik Pixela 6 Pro włączony Reddit wydaje się być dość sfrustrowany tym przeprojektowaniem, które przywraca niektóre foldery, które wcześniej znajdowały się na karcie Szukaj (przez 9to5Google). Chociaż frustracja użytkowników wynika z niemożności usunięcia niektórych automatycznie wygenerowanych albumów z widoku – co, na ile możemy stwierdzić, nie jest obecnie możliwe – szersza widoczność tej karty Kolekcje pokazuje, że Google powoli skłania się w stronę czyniąc to oficjalnym.


Dość skomplikowana reorganizacja


Bieżąca karta Biblioteka w Zdjęciach Google wraz z nadchodzącą kartą Kolekcje i nowym folderem Na tym urządzeniu

Zrzuty ekranu pierwotnie opublikowane przez 9to5Google w zeszłym miesiącu pokazują zakres zmian, szczególnie w porównaniu z istniejącą zakładką Biblioteka. Oprócz przeniesienia niektórych elementów wcześniej przechowywanych na karcie Wyszukiwanie na kartę Kolekcje, to przeprojektowanie usuwa również Zdjęcia na urządzeniu karuzela, jak wskazuje 9to5, ale zachowuje Ulubione, Narzędzia, ArchiwumI Śmieci skróty pod nagłówkiem.

Następnie następują karty dla Ludzie i zwierzęta, Na tym urządzeniu, Albumy, DokumentyI Miejsca. Przewijanie w dół strony podobno ujawnia karty dla Zrzuty ekranu, FilmyI Niedawno dodanejak wynika z kwietniowego raportu 9to5Google, choć na tych zdjęciach ich nie widać. The Na tym urządzeniu teczka zawiera wszystkie lokalnie przechowywane zdjęcia/filmy, podzielone na kategorie w oparciu o aplikację lub usługę, z której zostały pobrane. Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy zwykłym widokiem siatki lub bardziej wydajnym widokiem listy.


Trudno zrozumieć powód tych zmian, biorąc pod uwagę sposób przeniesienia niektórych folderów z karty Szukaj do nowej karty Kolekcje, co potencjalnie utrudnia znalezienie niektórych folderów. Jednak fakt, że Zdjęcia Google nie udostępniły jeszcze tej zmiany powszechnie wszystkim użytkownikom ani nawet nie opublikowały ogłoszenia, sugeruje, że nie jest ona jeszcze gotowa na premierę.

Co sądzisz o tej karcie Kolekcje?

źródło