WhatsApp w czwartek ogłosił, że oficjalnie wypuszcza aktualizację, która wprowadza odświeżony wygląd aplikacji na iOS i Androida. Użytkownicy zauważą nową paletę kolorów i inne zmiany, które sprawią, że korzystanie z WhatsApp na obu platformach będzie bardziej płynne.

WhatsApp wprowadza odświeżony design

Dzięki aktualizacji WhatsApp przyjmuje kolor zielony jako kolor akcentujący aplikacji. W rezultacie elementy takie jak plakietki i przyciski powiadomień będą teraz wyświetlane na zielono. Na Androidzie zmiana wydaje się jeszcze bardziej radykalna, gdyż pasek zakładek został przeniesiony na dół ekranu, upodabniając aplikację do wersji na iPhone’a.

W przypadku trybu ciemnego WhatsApp twierdzi, że zmienił kolory, aby zapewnić wyższy kontrast i ciemniejsze tony, aby „zmniejszyć zmęczenie oczu w warunkach słabego oświetlenia”, ponieważ ludzie chcieli „ciemniejszego trybu ciemnego”. Ikony i ilustracje również zostały zaktualizowane, nadając im bardziej zaokrąglony i wyprofilowany styl. Aplikacja otrzymała także nowe animacje i tapety czatu.

Nasza praca w WhatsApp kształtuje sposób, w jaki codziennie porozumiewa się ponad 2 miliardy ludzi na całym świecie. Traktujemy tę rolę poważnie i skupiamy się na szczegółach, aby zapewnić ją naszym użytkownikom. Naszym celem jest stworzenie aplikacji, która nie tylko będzie działać bezproblemowo, ale także będzie sprawiać wrażenie naturalnego przedłużenia Twojego telefonu – pozwalając Ci skupić się na rozmowach, które są ważne w Twoim codziennym życiu. Wierzymy, że sukces można osiągnąć, gdy nasz projekt usprawni sposób, w jaki ludzie komunikują się w WhatsApp i umożliwi im nawiązanie kontaktu na nowe sposoby.

Nasza filozofia projektowania opiera się na zasadach naszych produktów, dzięki którym WhatsApp jest prosty, niezawodny i prywatny. Filtrujemy je przez pryzmat projektu, aby tworzyć intuicyjne i przejrzyste przepływy, które działają uniwersalnie i pomagają ludziom łączyć się, jednocześnie chroniąc ich prywatność. Przykładamy dużą wagę do tego, jak ludzie korzystają ze swoich urządzeń i projektujemy nasz interfejs użytkownika tak, aby uzupełniał ich dotychczasowe doświadczenia, dzięki czemu WhatsApp wydaje się znajomy i łatwy w obsłudze. Jeśli wiesz, jak korzystać ze swojego urządzenia, korzystanie z WhatsApp powinno być łatwe.

Projekt WhatsAppa

Zmiany te były przez jakiś czas testowane z użytkownikami wersji beta WhatsApp, ale obecnie są udostępniane publicznie na całym świecie. W zeszłym miesiącu, WhatsApp zaktualizował swoją aplikację na iOS, wprowadzając obsługę klucza dostępu.

WhatsApp jest dostępny bezpłatnie w App Store. Wymaga iPhone’a z systemem iOS 12 lub nowszym. Pamiętaj, aby zaktualizować aplikację, aby uzyskać dostęp do najnowszych funkcji.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

źródło