Gdy: Do 12 maja; 20:00 w piątek, 14:00 i 20:00 w sobotę oraz 13:00 i 18:30 w niedzielę

Gdzie: Schuster Center, 1 W. Second St., Dayton

Detale: Krajowe tournee tego nagrodzonego nagrodą Tony, oszałamiającego wizualnie spektaklu jest wyjątkową wizytówką całego świata. Zły, ale budzący emocje Scar w reżyserii Petera Hargrave’a, pełen miłości, autorytatywny Mufasa w reżyserii Geralda Rameya, wspaniały komediant Nicka Cordileone’a Timon i królewska, fizyczna Nala Khalify White’a należą do głównych wyróżników. Majestatyczny, wywołujący łzy i wyciskający łzy spektakl „Circle of Life”, w niezwykły sposób wymyślony przez reżyserkę i projektantkę Julie Taymor, pozostaje jednym z najlepszych numerów otwierających w historii teatru muzycznego. Nie przegap tego.

Koszt: 44,50–175 dolarów

Więcej informacji: 937-228-3630 lub daytonlive.org

2. 19. doroczna edycja Brytyjczyków na Muzeum Samochodów

Gdy: 9.00-15.00 w sobotę, 11 maja

Gdzie: Przed Brytyjskim Muzeum Transportu, przy zamkniętej ulicy 321 Hopeland St. w Dayton

Detale: Rejestracja samochodów, ograniczona do pierwszych 100 osób, rozpoczyna się o godz. 10.00, a o godzinie 13.00 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu o wręczenie nagród. Głosowanie na głosowanie odbywa się od 9:00 do 14:00. Wszystkie trofea zostaną wręczone o godzinie 15:00. „W tym roku odbędzie się konkurs na wygląd Dr. Who oraz na najlepszy model lub figurkę Mini TARDIS” – powiedział Pete Stroble, prezes muzeum. Będzie można kupić burgery i kiełbaski. Lody Ben & Jerry’s będą bezpłatne do wyczerpania zapasów.

Koszt: Bezpłatny

Więcej informacji: britishtransportationmuseum.org

Źródło: PRZESŁANE ZDJĘCIE

Źródło: PRZESŁANE ZDJĘCIE

3. Magia Motown

Gdy: 19:30 w piątek, 10 maja

Gdzie: Teatr Victoria, 138 N. Main St., Dayton

Detale: Moxie Events prezentuje Magię Motown ze śpiewem, choreografią i kostiumami z epoki. W koncercie wystąpi 15 wokalistów wspieranych przez sześcioosobowy zespół prezentujący repertuar hitów spopularyzowanych przez The Temptations, Diana Ross & the Supremes, Marvin Gaye i innych artystów z wytwórni Detroit R&B Berry’ego Gordy’ego. (Don Thrasher)

Koszt: 42,50–72,50 USD

Więcej informacji: 937-228-3630 lub daytonlive.org

4. Wycieczka po osiedlu w centrum miasta

Gdy: 13:00-17:00 w sobotę, 11 maja

Gdzie: Różne lokalizacje w centrum Dayton

Detale: Ta wycieczka w stylu otwartego domu daje gościom możliwość zobaczenia, dlaczego rynek nieruchomości w centrum miasta jest poszukiwany, szczególnie ze względu na setki nowych mieszkań w budowie. Rozpocznij na Courthouse Square, 23 N. Main St. lub na którymkolwiek z przystanków biorących udział w wycieczce. Podczas wycieczki wezmą udział także „Eksperci-rezydentzy”, gotowi zadać wszelkie pytania na temat tego, jak wygląda życie w centrum miasta.

Koszt: Bezpłatny

Więcej informacji: centrumdayton.org

Źródło: HUMAN RACE THEATRE COMPANY

Źródło: HUMAN RACE THEATRE COMPANY

5. „Niezrównany”

Gdy: Do 12 maja; 20:00 od piątku do soboty i 14:00 w niedzielę

Gdzie: Loft Theatre, 126 N. Main St., Dayton

Detale: Marya Spring Cordes umiejętnie reżyseruje wybitną lokalną premierę wystawianą przez Human Race Theatre Company zabawnej, ostrej i mrocznej współczesnej wersji Jiehae Park „Makbeta” Szekspira, która przygląda się bezwzględnemu światu szkoły średniej podczas rekrutacji na studia. Dinithi Fernando (M) i Palini Sunkara (L) tworzą fantastyczne, przełomowe portrety knującego, szybko mówiącego rodzeństwa, które nie cofnie się przed niczym, aby zapewnić sobie miejsce w prestiżowej uczelni. Doskonałe role drugoplanowe grają energicznie zwariowana Sydney Freihofer jako przepowiadająca, Dirty Girl w stylu czarownicy i dociekliwa Preppy Girl, ujmujący Matthew Shanahan jako brat D/D bezbronnej ofiary i Dominque Owen jako fajny chłopak M. W ostatnich minutach tego porywającego doświadczenia, celowo zaprogramowanego tak, aby poszerzyć publiczność rasy ludzkiej poza jej podstawową grupę demograficzną, Cordes, przy wsparciu projektanta oświetlenia Johna Rensela, tworzy jeden z najbardziej ekscytujących i oszałamiających efektów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano w Lofcie.

Koszt: 20-53 dolarów

Więcej informacji: 937-228-3630 lub humanracetheatre.org

Źródło: PRZESŁANE ZDJĘCIE

Źródło: PRZESŁANE ZDJĘCIE

6. Tak czy inaczej lepiej

Gdy: 20:00 Sobota, 11 maja. Drzwi otwierają się o 19:00

Gdzie: Tawerna Yellow Cab, 700 E. Fourth St., Dayton

Detale: Po dwóch EP-kach pop-punkowy zespół Better Both ze Springfield wydaje swoje największe oświadczenie w swojej historii wydając album „To Love Again”. Został wydany w zeszłym tygodniu przez Blind Rage Records z siedzibą w Dayton, sklep detaliczny i niezależną wytwórnię. Lokalny zespół świętuje nowe wydawnictwo w Yellow Cab Tavern. Level Up Productions prezentuje program, w którym wystąpią także Moira x Tino, You Vs Yesterday i Ace Slite. (Don Thrasher)

Koszt: 12 dolarów z góry, 15 dolarów w dniu pokazu

Więcej informacji: 937-424-3870 lub Yellowcabtavern.com

7. Gospelowy brunch jazzowy

Gdy: 11.00-14.00 w sobotę, 11 maja

Gdzie: Sinclair Community College, budynek 12, 444 W. Third St., Dayton

Detale: Oddział Dayton Alumnae Delta Sigma Theta Sorority, Inc. zaprasza na brunch w stylu gospel zatytułowany „Sounds for the Soul: Celebrating a Mother’s Love”.

Koszt: 60 dolarów

Więcej informacji: E-mail [email protected]

8. „Nad złotym stawem”

Gdy: Do 19 maja; 19:30 w piątki i soboty oraz o 15:00 w niedziele

Gdzie: Teatr Aktorski Fairborn, 23 E. Main St., Fairborn

Detale: Brian Sharp reżyseruje Charlesa Larkowskiego i Pam McGinnis w legendarnych rolach starszego małżeństwa z Maine, Normana i Ethel Thayerów, w chwytającym za serce i wyciskającym łzy dramacie Ernesta Thompsona.

Koszt: 17,50 dolarów

Więcej informacji: aktorzytheatrefairborn.org

9. Towarzystwo Bacha w Dayton

Gdy: 16:00 w niedzielę, 12 maja

Gdzie: Kościół Adwentystów w Kettering, 3939 Stonebridge Road, Kettering

Detale: Bach Society of Dayton („Ścieżki wizjonerów”) kończy się „Mszą c-moll” Mozarta. W tym koncercie chóralnym wystąpią gościnnie soliści Minnita Daniel-Cox, Andrea Chenoweth Wells, Daniel Weeks i Kenneth Shaw. Koncertmistrz Youjin Na prowadzi gościnną orkiestrę. Neal Gittleman, dyrektor artystyczny i dyrygent Dayton Philharmonic Orchestra, zaprezentuje zapowiedź koncertu o godzinie 15:00 (Don Thrasher)

Koszt: 30 dolarów za osobę dorosłą, 25 dolarów za wojsko, 20 dolarów dla studentów, bezpłatne dzieci do 12 lat

Więcej informacji: 937-294-2224 lub bachsocietyofdayton.org

10. „Portale”

Gdy: 17:30-21:00 w sobotę, 11 maja

Gdzie: Dayton Contemporary Dance Company, 840 Germantown St., Dayton

Detale: Najnowszy pokaz artystyczny Alfreda Taylora „Portale” charakteryzuje się innowacyjnym wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej (AR). Opisuje program jako „podróż na skrzyżowaniu kreatywności i technologii, pokazującą nieograniczone możliwości obu mediów”.

Koszt: Bezpłatny

Więcej informacji: Wyślij e-mail na adres [email protected]źródło