ANAHEIM, Kalifornia (AP) – DJ LeMahieu zadebiutował w sezonie w drużynie New York Yankees we wtorek wieczorem.

Choć zajmuje miejsce w kolejności odbijania, którego nie widział od jakiegoś czasu.

Z głównym uderzającym Anthonym Volpe, który miał passę 19 meczów z rzędu, menedżer Aaron Boone sprawił, że LeMahieu bił na dziewiątym miejscu, a Yankees rozpoczęli serię trzech meczów przeciwko Los Angeles Angels.

Po raz pierwszy od 31 marca 2019 roku w Baltimore LeMahieu znalazł się na dole składu. Co mu odpowiada.

„Nie zmieniłbym wiele w naszym obecnym ataku” – powiedział LeMahieu po tym, jak został wykluczony z listy kontuzjowanych przez 60 dni. „Nie mogę się tego doczekać i czyham na dole zamówienia. Wpadłem na ósmy i dziewiąty dołek. Dawno tam nie uderzałem, ale nie jest to zbyt obce.”

35-letni trzecibazowy opuścił pierwsze 55 meczów drużyny Yankees z powodu złamania prawej stopy bez przemieszczenia. LeMahieu doznał kontuzji, gdy 16 marca podczas wiosennego treningu spalił piłkę w stopę.

Nawet bez dwukrotnego mistrza odbijania Yankees wygrali 11 z ostatnich 14 meczów i mają najlepszy bilans AL na poziomie 37-18, co stanowi trzeci najlepszy start od 1998 roku.

„Jest po prostu podekscytowany możliwością powrotu i gry z tą grupą. To świadectwo tego, kim jest” – menadżer Aaron Boone powiedział, że LeMahieu nie uderzył w swoje tradycyjne miejsce prowadzenia. „To facet, który ma już za sobą niesamowitą karierę w drużynie Yankees i bezinteresowność, aby całkowicie o nim nie mówić, nie była zaskakująca”.

LeMahieu ma średnią odbijania wynoszącą 0,312 w 29 meczach, w których w swojej karierze w głównej lidze odbijał na dziewiątym miejscu.

LeMahieu powraca do ataku Yankees, który prowadzi głównych graczy pod względem home runów (81), procentu bazowego (0,335) i OPS (0,773), a także zajmuje trzecie miejsce ze średnią odbijania wynoszącą 0,257.

“Czuję się dobrze. Przez ostatnie kilka tygodni mogłem zająć się baseballem” – powiedział. Wolałbym grać, ale oczywiście był to wyjątkowy początek sezonu, więc nie mogę się doczekać, aby być jego częścią”.

Boone powiedział, że planuje, aby LeMahieu znalazł się w składzie na wszystkie trzy mecze z serii Angels oraz na piątkowy mecz otwierający serię w San Francisco, po czym da mu kilka dni wolnego.

LeMahieu zdobył tytuł mistrza AL w skróconym przez pandemię sezonie 2020 ze średnią 0,364, ale w ciągu ostatnich trzech sezonów osiągnął zaledwie 0,258. W zeszłym sezonie osiągnął najniższy w karierze wynik 0,243.

Mimo to Boone jest szczęśliwy, że w składzie znów ma kogoś o wszechstronności LeMahieu.

„To po prostu niezmienna jakość odbijania piłki, elitarnego obrońcy. Wszechstronność także w defensywie, pozwalająca na grę na kilku pozycjach w bramce” – powiedział Boone. „Sposób, w jaki chłopaki machają kijem jako grupa, to szansa na naprawdę długi skład”.


MLB: https://apnews.com/hub/mlb

Prawa autorskie 2024 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał ten nie może być publikowany, rozpowszechniany, przepisywany ani redystrybuowany bez pozwolenia.

źródło