Home Aktualności Urządzenie biznesowe Gretny, które może pomóc uratować życie podczas strzelanin w szkołach

Urządzenie biznesowe Gretny, które może pomóc uratować życie podczas strzelanin w szkołach

25

GRETNA, Neb. (WOWT) – Ekstremalne huty żelaza to firma rodzinna w Gretna.

Od 2016 roku właściciel Dave Cotton i jego synowie produkują znaki biurowe i niestandardowe elementy betonowe dla firm w rejonie Omaha.

Niedawno rozpoczęli produkcję urządzenia blokującego drzwi zwanego Blokada kopnięcia buldogaco ich zdaniem może zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo szkołom na wypadek strzelaniny.

Dave powiedział, że jest przeznaczony do drzwi komercyjnych otwieranych do wewnątrz i uniemożliwia ich otwarcie, gdy są włączone.

Można o tym myśleć jak o dodatkowym zamku.

„Jeśli strzelec wejdzie do środka, wyceluje broń prosto w klamkę i wystrzeli ją, ale drzwi i tak nie będą mogły się otworzyć, ponieważ drugie urządzenie blokujące sprawdza, czy są zamknięte” – Kevin Cotton powiedział.

Dave powiedział, że zaczął myśleć o stworzeniu takiego urządzenia po tym, jak usłyszał o strzelaninie w szkole w Parkland na Florydzie w 2018 roku.

„Szkoła to nie miejsce, do którego można się martwić, że ktoś przyjdzie, przeszkodzi w szkole i zrobi ci krzywdę” – powiedział.

Stworzenie prototypu, który mu się spodobał, zajęło mu rok.

Powiedział, że zostało to już opatentowane i przykuło uwagę przedstawiciela Dona Bacona.

„W Uvalde strzelec chodził od klasy do klasy i celuł w dzieci w tych klasach” – powiedział Bacon. „Mieli tam ochroniarza, ale on nie interweniował.

„Jestem zwolennikiem zatrudniania w szkołach ochroniarzy, ale samo w sobie nie jest to niezawodne” – powiedział Bacon. „Myślę, że potrzebujesz wielu warstw ochrony”.

Uważa on, że jest to jedna warstwa, która nie sprawi, że szkoły będą mniej przyjazne.

„Wiemy, że musimy wzmocnić nasze szkoły, ale nie chcemy, aby wyglądały jak Fort Knox”.

Bacon powiedział, że zamierza połączyć Cottons z Departamentem Edukacji Nebraski i kuratorami szkół.

Dave powiedział, że blokada kopnięcia działa nie tylko w szkołach. Można go dopasować do drzwi wahadłowych do wewnątrz w szpitalach i innych budynkach komercyjnych.

Pracuje także nad podobnym urządzeniem do drzwi uchylnych na zewnątrz.

źródło