To się dzieje! Dwie najpopularniejsze aktorki Hollywood, Sandra Bullock i Nicole Kidman, prowadzą rozmowy, w których chcą powrócić Praktyczna magia 2– kontynuacja romantycznej fantazji Warner Bros z 1988 roku.

Akiva Goldsman, który wraz z Robinem Swicordem i Adamem Brooksem napisał oryginalny film, powróci, aby napisać scenariusz do kontynuacji, której producentami będą Bullock i Kidman.

O Praktyczna magia

Film z 1998 roku Praktyczna magia wyreżyserował Gryphon Dunne i był adaptacją powieści Alice Hoffman z 1995 roku. Fabuła koncentruje się wokół dwóch sióstr, Sally (Bullock) i Gillian Owens (Kidman), które pochodzą z długiej linii czarownic. Zostali osieroceni w młodym wieku i wychowywani przez ekscentryczne ciotki, które akceptują swoje magiczne dziedzictwo. Jednak rodzina Owensów jest przeklęta, a każdego mężczyznę, który zakocha się w kobiecie Owensów, czeka przedwczesna śmierć.

W rezultacie Sally i Gillian zmagają się ze swoimi zdolnościami i konsekwencjami rodzinnej klątwy. Sally stara się żyć normalnie, z dala od magii, ale tragedia następuje, gdy umiera jej mąż. Z drugiej strony Gillian prowadzi dzikie życie, wykorzystując swoje magiczne umiejętności.

Siostry spotykają się ponownie, gdy Gillian wdaje się w ryzykowny związek z brutalnym mężczyzną Jimmym Angelovem (Goran Visnjic). Aby chronić Gillian, siostry przypadkowo zabijają Jimmy’ego, wywołując serię niezwykłych wydarzeń, gdy próbują ukryć jego śmierć i ostatecznie przełamać rodzinną klątwę.

Stockard Channing, Dianne Wiest i Aidan Quinn wystąpili także w pierwszym filmie Praktyczna magia, który zarobił na całym świecie ponad 68 milionów dolarów.

Kidman występuje obecnie w wielokrotnie nagradzanym miniserialu Prime Video Ekspatrianciw reżyserii Lulu Wanga Pożegnanie. Jej nadchodzące projekty obejmują między innymi serial kryminalny The Perfect Couple i serial Amazon Kay Scarpetta. Bullock jest znany Pociąg Pociskowy I Zaginione Miasto, a także chwalone przez krytyków filmy Netflix Pudełko dla ptaków I Niewybaczalnezgłoszony termin.

źródło