SAN FRANCISCO (KGO) — Ubiegły rok w Rosalind Bakery był dobry.

W zeszłym roku właściciel Matthew Kosoy powiedział, że piekarnia została wybrana do udziału w programie Vacant to Vibrant w San Francisco.

Jest to inicjatywa, która pomaga firmom typu pop-up założyć na stałe w mieście, korzystając na przykład z bezpłatnego czynszu i dotacji.

Matthew uważa, że ​​program pomógł mu rozszerzyć działalność z fabryki Rosalind w Pacifica do kawiarni w sercu San Francisco.

„Obecność w San Francisco zapewniła lepszą ekspozycję nazwie mojej firmy, a ostatecznie mojej firmie” – powiedział.

POWIĄZANY: „Dostrzegamy potencjał”: wyskakujące okienka SF z Vacant to Vibrant mają nadzieję przedłużyć swój pobyt w mieście

Wyskakujące sklepy Vacant to Vibrant w San Francisco mają nadzieję przedłużyć swój pobyt w mieście wraz z powrotem ruchu pieszego.

Matthew twierdzi, że w styczniu podpisał pięcioletnią umowę najmu kawiarni w Embarcadero Centre w San Francisco, jednej z kilku firm z branży Vacant to Vibrant, które zrobiły to w okolicy.

Do tych pierwotnych firm z Vacant to Vibrant dołączy jeszcze więcej.

W tym roku miasto wybrało 11 dodatkowych firm – w tym kwiaciarnię i sklep ze sztuką – do sponsorowania od tego miesiąca.

Matthew twierdzi, że pomoc będzie bardzo cenna, biorąc pod uwagę stale rosnące koszty prowadzenia małego przedsiębiorstwa.

„Zauważyliśmy, że wszystkie nasze koszty wzrosły” – powiedział. „Koszty pracy są najwyższe w historii. Koszty wszystkich naszych składników są najwyższe w historii”.

WIĘCEJ: Właściciel firmy pozywa San Francisco po zamknięciu dwóch restauracji Fisherman’s Wharf

Właściciel małej firmy pozywa San Francisco po zamknięciu The Grotto i Tarantino’s w Fisherman’s Wharf, podając między innymi względy bezpieczeństwa.

Ale program Vacant to Vibrant to tylko jeden ze sposobów, w jaki San Francisco próbuje pomóc małym sklepom.

Oprócz reformy systemu podatkowego Izba Handlowa w San Francisco twierdzi, że miasto aktywnie stara się ograniczyć biurokrację.

„Miasto San Francisco naprawdę ciężko pracowało, aby usprawnić proces wydawania zezwoleń dla małych firm, które chcą się otworzyć” – powiedział prezes izby, Rodney Fong. „Izba Handlowa i inni ludzie byli naprawdę pomocni w tworzeniu ścieżki i pomagali ludziom poruszać się po skomplikowanym systemie otwierania firmy”.

Pracują, aby pomóc jednej z najbardziej borykających się z trudnościami dzielnic San Fransico wrócić do świetności sprzed pandemii, jednocześnie poprawiając życie codziennych ludzi.

„To było bardzo pomocne” – powiedział Matthew. Nie byłbym w stanie otworzyć drugiego punktu sprzedaży detalicznej dla mojej firmy, gdyby nie Vacant to Vibrant.”

Druga grupa przedsiębiorstw od pustych do tętniących życiem zostanie otwarta 18 czerwca.

Prawa autorskie © 2024 KGO-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

źródło