Los CBS właściciel Paramount Global pozostaje niepewny, a przyszłość telewizji w ogóle pozostaje dużym znakiem zapytania. Ale jako prezes CBS Entertainment Amy Reisenbach powiedział we wtorek o godz Światowy Festiwal Mediów w Banffnie powstrzymuje jej to od planowania planów rozwoju w godzinach największej oglądalności, wybiegających w przyszłość.

„Co jest wspaniałe, skoro mówimy o latach 2025–2026, w niektórych przypadkach wskazano już miejsca, w których chcemy się rozwijać na lata 2026–27” – stwierdziła. „Na tym polega radość pracy w CBS, a dzięki harmonogramowi i jego stabilności, którą mamy, możemy myśleć z tak dużym wyprzedzeniem. Jesteśmy szaleni, jeśli tego nie wykorzystujemy.”

Reisenbach zauważyła, że ​​odejście od dedykowanego sezonu pilotażowego pozwoliło jej poświęcić trochę czasu na opracowywanie seriali takich jak „Tracker” – który został zamówiony na rok przed premierą – oraz bezpośrednich wpisów do seriali, takich jak „Sheriff Country”, który był odebrane tego samego dnia (na lata 2025–2026), że CBS ogłosiło harmonogram na jesień 2024 r.

„To serial, do którego przygotowujemy całą salę i wkrótce rozpoczniemy produkcję, od razu przechodząc do serialu, ponieważ mamy już wszystkie elementy na swoim miejscu” – powiedziała o „Sheriff Country”. „Spodziewamy się, że wynajmiemy kilka pokoi, a potencjalnie nawet odcinek pilotażowy lub dwa komediowe. Spodziewam się, że w ciągu miesiąca lub dwóch miesięcy tego lata zostaną ogłoszone kolejne kroki.

Reisenbach otworzyła panel zauważając, że nie jest w stanie komentować statusu sprzedaży Paramount Global. „Nie mogę komentować niczego dotyczącego fuzji i przejęć” – stwierdziła. „To bardzo mnie przerasta, ale mogę powiedzieć, że świadomość, że George Cheeks jest częścią biura współzarządzającego, jest niezwykle pocieszająca. Daje nam to w CBS możliwość poczucia się naprawdę bezpiecznie i stabilnie oraz skupienia się na tym, co robimy, czyli na biznesie CBS. Odnosimy wielkie, szerokie hity, a ostatni sezon przyniósł nam mnóstwo dynamiki. W tej chwili naprawdę koncentrujemy się na przyszłości, która rozpoczyna lato i inauguruje te wspaniałe występy.

Dyrektor odniósł się także do odwołania seriali, w tym „NCIS: Hawai’i”, „CSI: Vegas” i „So Help Me Todd”.

„To niezwykle trudne rozmowy” – powiedziała. „Przede wszystkim jestem wielkim fanem telewizji i współczuję wszystkim fanom, którzy są rozczarowani faktem, że te programy się kończą, i współczuję im. Ale ostatecznie naszą pracą w CBS jest wykonywanie naprawdę trudnych rozmów. Przewracamy się, przewracamy, spędzamy bezsenne noce i prowadzimy niekończące się dyskusje, ale patrzymy na wszystkie liczby. Przyglądamy się naszym prognozom na przyszłość, przyglądamy się, gdzie widzimy szanse na potencjalnie jeszcze większy sukces zgodnie z harmonogramem. I podejmujemy te trudne decyzje.

Dodała, że ​​w przypadku „SWAT”, który był już kilkakrotnie odwoływany i odwoływany, „każde negocjacje są inne. Czasami są jak kolejka górska. Mnie osobiście sprawia to przyjemność. Jestem osobą lubiącą rywalizację i zawsze chcemy znaleźć najlepszy wynik, który będzie odpowiedni dla wszystkich. Program nadal radzi sobie dobrze. Jesteśmy z tego bardzo dumni. Shamar (Moore) jest dla nas oczywiście wielką gwiazdą. oraz fakt, że ponownie udało nam się dojść do porozumienia z Sony, z czego jesteśmy naprawdę zadowoleni”.

Reisenbach, który w listopadzie 2022 roku otrzymał tytuł prexy CBS Entertainment, przyznał Cheeksowi mandat za „robienie rzeczy trochę inaczej”. Pierwszą zmianą była decyzja – zgodnie z zaleceniem szefa alternatywnych seriali Mitcha Grahama – o powiększeniu „Survivor” i „The Amazing Race” do 90 minut każdy. „To była nasza pierwsza długoterminowa decyzja, która naprawdę się opłaciła pod względem twórczym i w oglądalności” – powiedziała. „W tych programach zawsze jest tak dużo materiału filmowego, że zostajemy na podłodze i poczuliśmy, że tak, może to być potencjalnie świetna okazja, aby przygotować się na wypadek takich strajków, ale jeszcze bardziej, aby dać widzom więcej tego, czego chcą chcę — co jest bardziej „Ocalałym”, bardziej „Rasą”. Producentom spodobał się ten pomysł. Dzięki temu te pokazy mogą pracować z różnymi rzeczami w formacie, próbować nowych rzeczy. Stacja już patrzy w przyszłość na 50. sezon „Survivor”, który CBS planuje świętować przez cały rok.

W formie nieskryptowanej Reisenbach powiedział, że sieć planuje dodać do swojego programu swoją wersję programu kulinarnego, oprócz większej liczby teleturniejów. Ogłosiła także, że gospodarzem programu będzie współgospodarz „CBS Mornings”, Nate Burleson zapowiadane wcześniej ożywienie „Hollywood Squares”, którego producentem wykonawczym jest Drew Barrymore (który będzie pełnił funkcję placu centralnego). Program będzie emitowany w styczniowe środy. Reisenbach ogłosił także wznowienie drugiego sezonu „After Midnight”, którego gospodarzem jest Taylor Tomlinson.

źródło