W piątek zmarł ukochany dziennikarz rozrywkowy Sam Rubin. Miał 64 lata.

Według doniesień Rubin doznał zawału serca w swoim domu, per TMZ. W tym czasie został przetransportowany karetką do UCLA West Hills.

Według Różnorodnośćdo zdarzenia doszło po tym, jak w piątek prowadził swoje regularne hollywoodzkie programy informacyjne w programie KTLA „Morning News” o godzinie 7:00 rano.

KTLA potwierdzona w oświadczeniu o śmierci na X (dawniej znanym jako Twitter).

Producentka wykonawcza SAG Awards Kathy Connell i Sam Rubin w Los Angeles w 2018 r. Obrazy Getty’ego
Sam Rubin i Justina Machado przemawiają na scenie podczas obchodów święta kina latynoskiego organizowanego przez Critics Choice Association w 2022 r. Getty Images for Critics Choice Association

„KTLA 5 z głębokim smutkiem informuje o śmierci Sama Rubina. Sam był gigantem lokalnego przemysłu informacyjnego i świata rozrywki, a przez dziesięciolecia był stałym gościem porannej telewizji w Los Angeles” – czytamy w oświadczeniu. „Jego śmiech, urok i troskliwa osobowość poruszały wszystkich, którzy go znali. Sam był kochającym mężem i ojcem: role, które cenił najbardziej. Nasze myśli są z rodziną Sama w tym trudnym czasie.”

Rubin, absolwent Occidental College w Los Angeles, dołączył do KTLA w 1991 roku. Przez lata był główną postacią na czerwonych dywanach i prowadził w tej stacji odcinek „Na żywo z rozdania Oscarów”. Poza Hollywood występował w programach telewizyjnych i radiowych BBC oraz w Channel 9 w Australii.

Wśród gwiazd, z którymi przeprowadził wywiad, są Zendaya, Mariah Carey, Sting, Usher i Dwayne „The Rock” Johnson.

Był także jednym z członków założycieli Stowarzyszenia Krytyków Filmowych Broadcast i prowadził własny program „Hollywood Uncensored with Sam Rubin” obejmujący 120 odcinków.

Według doniesień Sam Rubin miał nagły wypadek w swoim domu, po czym doszło do zatrzymania akcji serca. WireImage dla projektu artystów
Sam Rubin i Leslie Rubin biorą udział w balu Carousel of Hope 2022 w hotelu Beverly Hilton. Getty Images na rzecz Fundacji na rzecz Diabetologii Dziecięcej

Rubin otrzymał w swojej karierze kilka wyróżnień. Został także uhonorowany przez Narodową Koalicję Mediów Hiszpańskich w 2013 roku, otrzymując coroczną nagrodę Impact Award za wyjątkową rzetelność w dziennikarstwie telewizyjnym.

Ponadto był laureatem nagrody Golden Mic, nagrody za całokształt twórczości od stowarzyszenia Southern California Broadcasters Association, a także został uznany przez Los Angeles Press Club za najlepszego reportera rozrywkowego.

Rubin pozostawił żonę Leslie i czwórkę dzieci.źródło