MIASTO SŁONE JEZIORO — Budowa przebudowy Delta Center mogłaby rozpocząć się już w kwietniu 2025 r., Grupa Rozrywkowa Smitha urzędnicy powiedzieli we wtorek, informując przywódców Salt Lake City o planach proponowanego „centrum sportu, rozrywki, kultury i kongresów” otaczającego arenę.

Rozbudowa miałaby być prowadzona przez wiele lat, ale harmonogram pozostałych planów firmy – hotelu, mieszkań i nowego placu, po którym będzie można spacerować z jumbotronem – pozostaje niejasny w miarę kontynuowania negocjacji między obiema stronami.

„Harmonogram wszystkich pozostałych działań zostanie ustalony w porozumieniu zarówno z miastem, jak i powiatem. Składa się na to wiele czynników” – powiedział Mike Maughan, dyrektor wykonawczy Smith Entertainment Group.

Podczas godzinnej dyskusji uzupełniającej Maughan przedstawił Radzie Miasta Salt Lake kilka nowych szczegółów, w tym nowe wizualizacje pokazujące, jakiego rodzaju remonty Smith Entertainment Group chciałaby zobaczyć bezpośrednio na wschód od Delta Center w ramach ogromnego planu.

Renderingi pokazują, że Delta Center zostanie przekonfigurowana wraz z rozbudową w kierunku północno-wschodniej krawędzi. Nowe budynki zostaną zbudowane na jego wschodnich narożnikach, zastępując północno-wschodnie i południowo-wschodnie place. Rozbudowa przeniosłaby budynek blisko miejsca, w którym znajduje się 300 West, ale byłby on podziemny.

Garaż zostanie zbudowany w południowo-zachodnim narożniku areny.

Centrum kongresowe Salt Palace zostanie gruntownie przebudowane, aby zrobić miejsce na nowy hotel i co najmniej jedną nową wieżę mieszkalną. Zgodnie z projektem projektu opublikowanym we wtorek, uwzględniono także plac, po którym można spacerować, łączący Delta Center z budynkami takimi jak Abravanel Hall. Do ustalenia szacunkowe wysokości wież.

Umożliwiłoby to większy przepływ pieszych pomiędzy Delta Center a budynkami wzdłuż West Temple, która łączy się z City Creek Center i ewentualnie zachodni kraniec proponowanej promenady Main Street w Salt Lake City.

Maughan powiedział, że Abravanel Hall i Muzeum Sztuki Współczesnej Utah zostały wymienione jako „faza 2”, aby uwzględnić opcje rozważane w hrabstwie Salt Lake w odniesieniu do budynków.

Maughana ujawnił KSL-TV kilka nowych szczegółów przed wtorkowym spotkaniem. Podczas gdy firma proponowane zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego które firma prosiła o uwzględnienie „dozwolonych” zastosowań heliportów, Maughan powiedział również, że nie jest to częścią dyskusji.

Powiedział w zeszłym miesiącu firma uhonoruje decyzję hrabstwa Salt Lake dotyczącą istniejących nieruchomości w strefie objętej projektem, jak Abravanel Hall i Muzeum Sztuki Współczesnej Utah.

Jednak znaczna część wtorkowego spotkania informacyjnego poświęcona była pytaniom i obawom dotyczącym tego, co nie jest uwzględnione w obecnych planach Smitha.

Radny Darin Mano powiedział, że jego zdaniem ścieżka, po której można spacerować, jest „znacznie lepsza” niż przestrzeń, jaką Pałac Solny zajmuje w centrum miasta, ale on i jego koledzy wyrazili, że chcieliby, aby uwzględniono w nim pewne udogodnienia, takie jak więcej terenów zielonych, niedrogie mieszkania i codzienne programy i zajęcia, aby centrum miasta pozostało aktywne także po dniu meczu.

Skutki ekonomiczne

Natalie Gouchnour, dyrektor Instytutu Politycznego Kem C. Gardner Policy Institute na Uniwersytecie Utah, towarzyszyła Maughanowi podczas spotkania. Wyjaśniła, że ​​miasta wymagają ciągłych inwestycji, aby uniknąć rozpadu i zapobiec wyrywaniu przedsiębiorstw przez inne miasta. Jej zdaniem projekt może spełnić te cele.

„Główny wpływ polega na tym, że inwestujesz w miasto i utrzymujesz je tętniące życiem, aby ludzie przyjeżdżali” – powiedziała. „Kiedy ludzie przychodzą, pomaga to wszystkim. … Możesz zapłacić więcej teraz lub dużo więcej później.”

Inwestycje publiczne mogłyby obejmować wzrost podatku od sprzedaży o 0,5% w Salt Lake City.

Gouchnour powiedział, że instytut przewiduje, że mieszkańcy Salt Lake City ostatecznie zapłacą 20–25% dochodów z podatków, podczas gdy większość będą zbierani przez gości ze stanów i spoza stanu oraz firmy. Prognozuje również, że będzie to kosztować 120–150 dolarów na gospodarstwo domowe rocznie, chociaż wielcy konsumenci mogą płacić setki dolarów rocznie.

Przewodnicząca Rady Miasta Salt Lake, Victoria Petro, stwierdziła, że ​​wierzy, że projekt może być „katalizatorem” dla przedsiębiorstw w centrum miasta i ułatwień dla pieszych, ale poprosiła, aby projekt obejmował dobrze płatne miejsca pracy i sposoby na zmniejszenie luk w transporcie miejskim.

Dodała, że ​​miasto nie traktuje lekko proponowanej podwyżki podatku od sprzedaży o 0,5%.

„To nie zadziała, jeśli mieszkańcy Salt Lakers nie będą mogli cieszyć się miastem, które zbudowali, i którym ty i ja będziemy mogli się cieszyć” – powiedział Petro. „Dla mnie to jest punkt przegięcia”.

Uwagi te przedstawiono przed drugim przesłuchaniem publicznym w tej sprawie we wtorek wieczorem. Nie jest jasne, czy Rada Miejska zorganizuje więcej przesłuchań publicznych przed ostatecznym terminem upływającym 1 września w celu osiągnięcia porozumienia ze Smith Entertainment Group, zgodnie z projektem ustawy, która utworzyła strefę reinwestycji w centrum miasta otaczającą Delta Center.

Ta historia będzie aktualizowana.

źródło