Blokada wykrywania kradzieży, jak się ją nazywa, wykorzystuje sztuczną inteligencję do ustalenia, czy określone gwałtowne ruchy wskazują na trwającą próbę kradzieży. Oprócz polegania na ruchu może także wykorzystywać inne sygnały, na przykład gdy ktoś próbuje użyć go w innej sieci lub zauważy, że przez dłuższy czas jest poza często używaną siecią.

Firma Google ogłosiła automatyczną funkcję antykradzieżową w ramach planowanych większych ulepszeń w zakresie prywatności i bezpieczeństwa Androida 15które obejmują również A skarbiec zamykany hasłem zwany „przestrzenią prywatną” który przechowuje wrażliwe aplikacje i dane. Funkcja wykrywania kradzieży zostanie jednak przeniesiona do starszych wersji.

Z lżejszych wiadomości: użytkownicy Androida w Brazylii mogą nie tylko przetestować nową funkcję bezpieczeństwa. Wkrótce łatwiej będzie im także kontaktować się z firmami — możesz wysyłać do nich wiadomości bezpośrednio za pośrednictwem WhatsApp, dotykając dedykowanego przycisku wyświetlanego na liście wyszukiwania firmy. Będą także mogli umawiać się na spotkania z lokalnymi firmami, takimi jak lekarze i kosmetolodzy, bezpośrednio z poziomu wyników wyszukiwania. Na razie obie funkcje są dostępne wyłącznie dla tych w kraju.

źródło