Aby uzyskać aktualizacje w grach, aktualności i inne informacje dotyczące wszystkich programów sportowych szkoły Dana Hills High School, śledź nas na Twitterze @SouthOCSports i na Instagramie @South_OC_Sports.

Baseball wypada w pierwszej rundzie play-offów CIF-SS

Drużyna baseballowa Dana Hills w ostatnim tygodniu zapewniła sobie oszałamiający awans do mistrzostw Ligi Południowego Wybrzeża, ale drużyna Dolphins w pierwszej rundzie play-offów CIF-SS Division 3 mocno zremisowała.

Odwiedzający El Modena strzelili sześć runów w czwartej rundzie i zyskali dziewięć runów przewagi, aby wyeliminować Dana Hills 9:3 w ubiegły piątek, 3 maja.

Dana Hills (11-16) zdobyła udział w trójstronnym splicie o mistrzostwo South Coast League, pokonując w trzech meczach Capistrano Valley w ostatnim tygodniu sezonu zasadniczego. Było to ósme mistrzostwo ligi w historii programu i pierwsze od 2021 roku.

W meczu z El Modeną Caleb Fry w szóstej rundzie zaliczył dwa serie i jeden. Tyler Baker strzelił pierwszego runa Dana Hills w szóstej rundzie na dzikim boisku. Fry, Baker, Andrew Szkiba, Evan Daly, Grady Faris i Michael Rodgers mieli po jednym trafieniu dla Dolphins.

W Dana Hills był sezon na rollercoaster. Zespół Dolphins przegrał sześć z pierwszych siedmiu meczów na otwarcie sezonu w lutym i osiem z pierwszych 10 meczów, w tym pięć meczów z rzędu.

Kiedy Dana Hills dostała się do rozgrywek ligowych, Dolphins zwiększyli swoją przewagę konkurencyjną dzięki dwóm zwycięstwom w trzech setach z Trabuco Hills i trzem jednobiegowym meczom z Tesoro. Dana Hills ostatecznie podzieliła tytuł South Coast League na trzy części z Trabuco Hills i Tesoro.

Lekkoatletyka wysyła 9 sportowców na finały CIF-SS

Prowadzona przez biegaczy długodystansowych po obu stronach i groźną trójskok dziewcząt, lekkoatletyka Dana Hills zakwalifikowała dziewięciu zawodniczek w 14 konkurencjach do odbywających się w tym tygodniu finałów CIF-SS w eliminacjach Dywizji 2, które odbyły się 4 maja w Ontario High School.

Zakwalifikowane Dolphins wezmą udział w finałach CIF-SS Division 2 w najbliższą sobotę, 11 maja, w szkole średniej Moorpark.

Jak można było się spodziewać po historycznie wysokim poziomie programu, na czele stawki znaleźli się biegacze długodystansowi z Dana Hills.

W kategorii chłopców zakwalifikowali się zarówno Evan Noonan, jak i Jayden Hernandez na dystansach 1600 i 3200 metrów. Noonan, który jest obrońcą tytułu mistrza CIF-SS w obu konkurencjach i mistrzem stanu w przełajach, wygrał obie swoje eliminacje w obu konkurencjach i uzyskał w sumie najszybszy czas na 3200 m. Hernandez wygrał swój bieg na 3200 m, uzyskując drugi najszybszy czas w klasyfikacji generalnej.

Noonan i Hernandez nie byli sami w gronie 3200 osób, ponieważ Dana Hills zajęła cztery z dziewięciu pozycji kwalifikacyjnych. Oliver Hunter i Logan Harris zajęli odpowiednio szóste i dziewiąte miejsce i awansowali do finałów CIF-SS.

Ostatnim kwalifikatorem chłopców był David Larsen w biegu na 110 metrów przez płotki, który wygrał swoją eliminację i awansował do finałów CIF-SS.

Po stronie dziewcząt Annie Ivarsson niosła flagę biegaczy długodystansowych, kwalifikując się zarówno na 1600, jak i 800 metrów. Ivarsson wygrała swój bieg na 1600 metrów, uzyskując drugi najszybszy czas w klasyfikacji generalnej. Paige Scheer zakwalifikowała się również na 800 m, wygrywając swoją eliminację, zajmując w sumie trzeci najszybszy czas.

Najważniejszym wydarzeniem poza torem była Roxy Meyer, która zakwalifikowała się w skoku wzwyż, skoku w dal i trójskoku. Meyer, który wygrał wszystkie trzy konkurencje na Mistrzostwach Hrabstwa Orange, zajął drugie miejsce zarówno w skoku w dal, jak i w trójskoku oraz zajął czwarte miejsce w skoku wzwyż.

Do finałów CIF-SS zakwalifikowała się także Sydni Harden w skoku o tyczce, gdzie zajęła pierwsze miejsce.

Nick Fry awansuje do finałów indywidualnych golfa chłopców CIF-SS

Kampania seniorska dla golfisty Dana Hills, Nicka Fry, wciąż trwa.

Fry strzelił 2 poniżej par 72 i zapewnił sobie piąte miejsce w zawodach CIF-SS Southern Regional w Los Serranos Golf Club w Chino Hills we wtorek, 7 maja. Fry miał dwa strzały do ​​liderów, Brysona Barnesa z Long Beach Wilson i Brayden Jones z Mater Dei i dwa strzały przed linią cięcia.

Będąc częścią pierwszej dwudziestki najlepszych zawodników, Fry przejdzie do finałów indywidualnych CIF-SS w przyszły czwartek, 16 maja, w klubie golfowym Temecula Creek. Finały indywidualne rozgrywane są jako wydarzenie łączone z drużynowymi kwalifikacjami regionalnymi SCGA. 28 najlepszych indywidualnych zawodników, którzy ukończyli tę imprezę, którzy nie należą do drużyny awansującej, kwalifikuje się do południowego regionalnego stanu CIF/SCGA.

Z drużyn South Orange County awansowali także Bradley Smolinski z San Juan Hills, który również strzelił 72, oraz Cameron Danz z St. Margaret, który strzelił 73. Inni lokalni gracze, którzy awansowali, to Parker Deutschman z Mission Viejo i Ethan Block z Tesoro, który obaj strzelili 72.

Lacrosse dziewcząt wypada w pierwszej rundzie CIF-SS

W swoim drugim występie w fazie play-off CIF-SS dziewczęta drużyna lacrosse z Dana Hills dała z siebie wszystko, ale drużynie Dolphins nie udało się znaleźć tej dodatkowej przewagi.

Dana Hills gościła Segerstroma w pierwszej rundzie Dywizji 3 w San Juan Hills High School w ubiegły czwartek, 2 maja, ale Jaguars strzelili o jednego gola więcej w każdej połowie niż Dolphins, eliminując Dana Hills 15:13.

Dana Hills (6-13) zajęła w tym sezonie drugie miejsce w Sea View League po zdobyciu tytułu mistrzowskiego w zeszłym sezonie. W lidze Dolphins prowadzili 4-5. Dana Hills była znacznie bardziej konkurencyjna w pierwszej rundzie tego sezonu niż w zeszłym roku, kiedy Dolphins przegrali dwucyfrowo 14-2.

W ubiegły czwartek w drużynie Dana Hills do ataku zaangażowanych było wielu zawodników, których występy zazwyczaj przynosiły drużynie Dolphins dobre rezultaty w tym sezonie. Dana Hills strzeliła w tym sezonie co najmniej 10 goli pięć razy, a cztery z nich wygrała, zanim dostała się do play-offów.

Seniorka Jenna Bush i juniorka Hailey Tzagournis strzeliły po cztery gole, a Tzagournis prowadził Dolphins pod względem punktów, dodając asystę. Juniorka Kiana Riepma strzeliła trzy gole, a juniorka Saumya Sheokand zdobyła cztery punkty, zdobywając bramkę i trzy asysty. Studentka drugiego roku Alyson Pacheco strzeliła jednego gola, a młodszy Avery Smith obronił dziewięć.

Inne wyniki play-offów CIF-SS

  • Tenis chłopięcy Dana Hills (8-6) awansował do ćwierćfinału CIF-SS Division 3, ale w poniedziałek 6 maja drużyna Dolphins przegrała z Crean Lutheran 12-6. Dana Hills odnotowała zwycięstwa nad Arlington 15-3 i Crescenta Dolina, 12-6.
  • Tylko dwa delfiny popłynęły na Mistrzostwach CIF-SS w ubiegłą środę, 1 maja, ale żaden nie przeszedł eliminacji. Derrick Mai w biegu indywidualnym na 200 jardów stylem zmiennym chłopców zajął 19. miejsce, a Cameron Oddenino w stylu klasycznym chłopców zajął 26. miejsce.źródło