Home Aktualności Kobieta z Bowling Green oskarżona o oszukanie setek osób w Internecie

Kobieta z Bowling Green oskarżona o oszukanie setek osób w Internecie

7

BOWLING GREEN, Ky. (WBKO) – Grupa na Facebooku zatytułowana „Uważaj na Tristena Jenkinsa”, gromadząca ponad 2700 członków i składająca w ciągu ostatnich kilku lat tysiące skarg na firmę i jej właściciela, ostrzega innych przed kobietą o imieniu Tristen Jenkins oraz jej firma „The Boujee Blonde Company” i jej grupa na Facebooku, która twierdzi, że sprzedaje ubrania, przedmioty i akcesoria.

„Zgłasza się wiele osób” – powiedział Valeri Blake z Nashville. „To już nie jest wypadek, czy coś złego jej się przydarzyło. Ona dokonuje oszustwa.”

W kilku skargach podano, że kiedy po raz pierwszy zaczęli składać zamówienia w firmie, otrzymali produkty, ale po kilku latach sprawy przybrały inny obrót.

“Coś się stało. To znaczy, dlaczego otrzymywaliśmy nasze produkty przez lata, a potem to się skończyło?” powiedział Blake.

Blake mówi, że kiedy po raz pierwszy zaczęła robić zakupy w tej firmie, powiedziano jej, że otrzymanie zamówień zajmie miesiące ze względu na wysyłkę z zagranicy, co, jak twierdzi, początkowo nie przeszkadzało jej.

„Zamówiłem trochę rzeczy w grudniu 2022 r., a następnie w styczniu 2023 r., kwietniu 2023 r. i aż do czerwca składałem zamówienia” – powiedział Blake.

Twierdzi, że od stycznia 2023 r. nie otrzymała żadnego zakupionego przedmiotu i nie otrzymała zwrotu pieniędzy.

„Cóż, w pewnym momencie musisz odpowiedzieć na e-maile lub coś takiego. Wysłałem e-mail do Boujee Blonde i za każdym razem bez odpowiedzi” – powiedział Blake.

Podobna historia dotyczy Meadow Chapman, kobiety z Bowling Green, która twierdzi, że straciła kilkaset dolarów, również bez wyjaśnienia.

„Wysłałam SMS-a pod ten numer z pytaniem o moje zamówienie, ale okazało się, że to tylko świerszcze” – powiedziała Meadow Chapman. „Ostatnie zamówienie, które złożyłem, ale którego nie otrzymałem, miało miejsce mniej więcej od stycznia do lutego ubiegłego roku. Zamówiłem trzy różne rzeczy, które wysłała, i do dziś nie otrzymałem aktualizacji, nie otrzymałem żadnego z nich. te trzy zamówienia, nic.

W wielu komentarzach na stronie na Facebooku podano, że wydali setki dolarów na towary, ale nigdy nie otrzymali zakupionych przedmiotów ani odpowiedzi od firmy lub właściciela.

Policja stanowa Kentucky informuje nas, że przeciwko Jenkinsowi toczy się sprawa, ale nie może komentować toczącego się śledztwa.

Policja w Bowling Green przesłała nam skargę otrzymaną na Jenkinsa od kobiety zaniepokojonej potencjalną organizacją non-profit zajmującą się oszustwem/oszustwem.

W skardze zgłoszono, że „grupa na Facebooku, która zezwala wyłącznie kobietom, twierdzi, że jest organizacją non-profit, która pomaga kobietom w związkach, w których dochodzi do przemocy, w sytuacjach finansowych i mieszkaniowych, zapobiega samobójstwom i bezdomności, ale nigdy nie przekazano żadnych pieniędzy kobietom w trudnych sytuacjach, a Jenkins nadal pieniądze.”

Od maja 2023 r. Better Business Bureau otrzymało kilka skarg dotyczących firmy Boujee Blonde Company. Większość skarg dotyczy klientów, którzy zamówili produkty ze strony internetowej firmy, ale nigdy ich nie otrzymali. Większość twierdzi, że nie otrzymała żadnej odpowiedzi ze strony firmy i twierdzi, że było to oszustwo.

„Ta witryna internetowa została ostatecznie zamknięta. Nie ma więc możliwości przejrzenia żadnego ze złożonych przeze mnie zamówień ani niczego, co mogłoby udowodnić, że złożyłem zamówienie” – powiedział Chapman.

Chapman ma jednak dowód w aplikacji płatniczej Sezzle – pokazujący historię zakupów w tej firmie.

BBB twierdzi, że skontaktowało się z firmą Boujee Blonde Company w sprawie tego wzoru skarg i nie otrzymało odpowiedzi.

– To znaczy, naprawdę mam nadzieję, że ją zamkną. Jest naprawdę źle. To znaczy, jeśli oszukasz jedną osobę, jest to złe” – powiedział Blake.

WBKO skontaktowało się bezpośrednio z Tristenem Jenkinsem, który jako pierwszy zgodził się z nami porozmawiać, jednak nie odpowiedział na naszą prośbę o oświadczenie.

Valerie ma nadzieję, że inni trzymają się z daleka od Jenkins i jej firm.

„To hazard, jak rosyjska ruletka, nie masz pojęcia, czy ci się uda, czy nie, i dosłownie to tak, jakbyś uprawiał hazard. Więc możesz wygrać, możesz nie” – powiedział Blake.

źródło