On był skazany na 25 lat w marcu przebywał w więzieniu i udzielił pierwszego osobistego wywiadu z MDC Williamowi D. Cohanowi z Puck News.

W opublikowanym w czwartek wywiadzie Bankman-Fried opowiedział o warunkach w więzieniu federalnym. Zapewnił także, że nie zrobił nic złego i planuje odwołać się od wyroku.

Podczas przesłuchania Cohanowi nie wolno było używać długopisu, notesu, dyktafonu, telefonu ani zegarka, dlatego jego obserwacje zostały następnie spisane.

Były dyrektor generalny giełdy kryptowalut powiedział Puck że utrzymuje się z fasoli i worków ryżu kupowanych od komisarza i że jego ryż „stał się jedną z walut królestwa w MDC”.

Cohan szacuje, że Bankman-Fried schudł 25 funtów i wygląda lepiej, co może częściowo wynikać z tego, że twierdzi, że wegańskie jedzenie, które mu podaje, jest niejadalne, a współwięźniowie mówią mu, że śmierdzi „gównem”.

Były potentat kryptograficzny, znany pod inicjałami SBF, powiedział Puckowi, że przebywa w części więzienia, w której przebywają głównie więźniarki, ale jego oddział to duży pokój z łóżkami piętrowymi, w którym może przebywać 35 mężczyzn. On to powiedział może połowa mężczyzn została skazana za morderstwo i została współpracującymi świadkami.

Federalne Biuro Więziennictwa nie odpowiedziało natychmiast na prośbę Business Insider o komentarz na temat kwater więziennych Bankman-Fried. Sullivan & Cromwell, kancelaria prawna reprezentująca dłużników, odmówiła komentarza. Zewnętrzny doradca Bankman-Fried nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

Powiedział Puckowi, że jego dni składają się z siedzenia w pokoju z innymi mężczyznami, podczas gdy cztery telewizory nadają różne kanały. Powiedział, że nie ogląda dużo telewizji, ale używa tabletu do grania w gry lub oglądania filmów.

Powiedział Puckowi, że nie doświadczył przemocy i „nie boi się o swoje bezpieczeństwo”. A jedyny raz, kiedy jest nękany, ma miejsce w nocy, „w związku z workami ryżu, których zamierzają używać do handlu wymiennego” – powiedział.

SBF był uznany za winnego kradzieży 8 miliardów dolarów od klientów FTX. Po skazaniu prokurator amerykański Damian Williams powiedział, że SBF „dopuścił się jednego z największych oszustw finansowych w historii Ameryki – wielomiliardowego planu mającego na celu uczynienie go królem kryptowalut”. Uznano go za winnego mieszania pieniędzy klientów FTX z pieniędzmi Alameda Research, które według prokuratorów miały zostać przeznaczone na wzbogacanie kadry kierowniczej.

FTX oświadczyło w tym tygodniu, że planuje to zrobić spłacić klientów.

Ta historia została zaktualizowana w związku z reakcją S&C.

źródło