Sala bankietowa w Andiamo Warren była wypełniona po brzegi w czwartek rano podczas 12. dorocznej ceremonii wręczenia nagród Macomb Business Awards.

Dyrektor naczelny hrabstwa Macomb Mark Hackel oraz dyrektor ds. planowania i rozwoju gospodarczego Vicky Rowinski rozpoczęli uroczystość z emerytowanym gospodarzem ceremonii, prezenterem WJBK Fox 2 News, Huelem Perkinsem.

„Każdego dnia lokalne firmy i organizacje sprawiają, że nasz hrabstwo staje się lepszym miejscem do życia, pracy i zdobywania doświadczenia, a nagrody Macomb Business Awards to dla nas doskonała okazja, aby to zaprezentować” – powiedział dyrektor wykonawczy Mark Hackel. „Jestem dumny, że mogę dzielić scenę z tymi niesamowitymi lokalnymi liderami i po raz kolejny promować hrabstwo jako zaufanego partnera biznesowego”.

Dyrektor naczelny hrabstwa Macomb Mark Hackel oraz dyrektor ds. planowania i rozwoju gospodarczego VIcky Rowinski rozpoczęli 12. doroczną galę wręczenia nagród Macomb Business Awards w Andiamo’s w Warren 9 maja. (ZDJĘCIE: SUSAN SMILEY)

Nagrody przyznano w ośmiu kategoriach: startup roku; napędzanie rurociągu talentów; producent roku; bohater rodzinnego miasta; najlepsze miejsce do pracy; Ukryty klejnot; organizacja non-profit i partner roku.

Firmy z całego hrabstwa Macomb, od Romeo po Roseville, zabrały do ​​domu kryształowe trofea, a firmy ze Sterling Heights zdobyły cztery z ośmiu nagród.

Epoch Expressions zdobyło tytuł startupu roku; Deer Camp Coffee Roasting Company & Outfitters to tegoroczna ukryta perełka; Dostawca części metalowych AGS Automotive może pochwalić się rotacją pracowników mniejszą niż 6% w ciągu ostatnich czterech lat i został uhonorowany jako najlepsze miejsce pracy; oraz Inkubator, akcelerator i przestrzeń coworkingowa Velocity zostały uznane za partnera roku w zakresie rozwoju gospodarczego.

Założona w 2022 roku placówka Epoch Expressions oferuje terapię ambulatoryjną młodzieży i rodzin z właścicielką Stephanie Falotico i certyfikowanym psem terapeutycznym Apollo. Od momentu otwarcia Epoch obsługiwał 73 klientów.

„Odnieśliśmy taki sukces, że wkrótce planujemy ekspansję, abyśmy mogli służyć większej liczbie nastolatków w społeczności hrabstwa Macomb” – powiedział Falotico.

Terapeutka Stephanie Falotico przyjmuje nagrodę Macomb Business Startup of the Year dla swojego centrum terapeutycznego Epoch Expressions w Sterling Heights. (ZDJĘCIE: SUSAN SMILEY)
Terapeutka Stephanie Falotico przyjmuje nagrodę Macomb Business Startup of the Year dla swojego centrum terapeutycznego Epoch Expressions w Sterling Heights. (ZDJĘCIE: SUSAN SMILEY)

Właścicielka Deer Camp, Julie Majewski, powiedziała, że ​​jej punkt sprzedaży detalicznej przy Dodge Park został otwarty podczas pandemii Covid-19, co wówczas wydawało się szalone, ale rozrosło się do sprzedawcy detalicznego z siedzibą w Michigan, który pali własną mieszankę bezkwasowej kawy i sprzedaje inną lokalną żywność , napoje, dziczyzna, sery i produkty outdoorowe.

Firma dodała lokalizację Mio, a jeszcze w tym roku planuje otworzyć trzecią lokalizację w Harrison Township.

„Otwarcie Deer Camp podczas pandemii było ryzykowne, ale powitaliśmy turystów i stało się to miejscem, w którym społeczność może się połączyć i sprawdzić wspaniałe produkty ze stanu Michigan” – powiedział Majewski. „

Firma IF Metalworks z Roseville odebrała nagrodę producenta roku, przyznawaną producentowi, który zastosował nowoczesną, inteligentną technologię, aby dostosować się do wymagań branży i zdywersyfikować bazę klientów. Firma przeprowadziła renowację stacji Michigan Central w południowo-zachodnim Detroit, odtwarzając 100 kondygnacji zabytkowych schodów, pół mili dekoracyjnej balustrady i 2000 ozdobnych kratek wentylacyjnych.

IF Metalworks powstała w 2002 roku i obecnie posiada trzy zakłady, a w najbliższej przyszłości planuje otworzyć czwarty zakład.

Firmą uhonorowaną za wspomaganie pozyskiwania talentów i tworzenie możliwości dla kolejnego pokolenia pracowników hrabstwa Macomb jest Aramark Facilities Management w Warren. Dostawca usług konserwacji i sprzątania oferuje programy praktyk zawodowych ze szkoleniami w miejscu pracy i nawiązał współpracę z Michigan Works i Macomb Community College.

Zdobywca nagrody bohatera z rodzinnego miasta Firma L&L Products z siedzibą w Romeo została założona w 1958 roku, łącząc naukę o materiałach, inżynierię i nową technologię przetwarzania. Globalna firma zatrudnia 500 pracowników w swojej lokalizacji w Romeo i zapewnia dotacje w zakresie STEM lokalnym okręgom szkolnym, współpracuje z Romeo High School w zakresie edukacji przez pracę i przekazuje darowizny na rzecz kilku lokalnych organizacji non-profit.

„Naszą wizją jest bycie dobrym miejscem dla wszystkich, którzy go dotykają” – powiedział dyrektor ds. zasobów ludzkich Jay Krawczyk. „Chcemy być dobrymi obywatelami naszej społeczności i ważna jest dla nas współpraca z lokalnymi okręgami szkolnymi, dlatego ta nagroda naprawdę wiele dla nas znaczy”.

Organizacja CARE z południowo-wschodniego stanu Michigan w Fraser została uznana za organizację non-profit roku. W tym roku po raz pierwszy do nominowania i głosowania na firmy w tej kategorii zaproszono publiczność. Od mieszkańców wpłynęło ponad 3 tysiące głosów.

Prezes i dyrektor generalna CARE, Susan Styf, powiedziała, że ​​chociaż większość ludzi zna CARE jako miejsce oferujące usługi dla osób i rodzin zmagających się z uzależnieniami, istnieje wiele innych usług dostępnych za pośrednictwem organizacji non-profit. Styf stwierdziła, że ​​jest szczególnie dumna z programu CARE, który dba o dobrostan psychiczny osób udzielających pierwszej pomocy.

„Od 46 lat CARE działa w hrabstwie Macomb” – powiedział Styf. „Ludzie znają CARE z naszych usług związanych z uzależnieniami oraz profilaktyki, leczenia i wsparcia w powrocie do zdrowia, ale tym, co wyróżnia CARE, jest to, że oferujemy usługi wsparcia kryzysowego dla osób udzielających pierwszej pomocy”.

12. coroczne wydarzenie zostało zorganizowane przez Consumers Energy. Dodatkowi sponsorzy to First State Bank, ITC, Macomb/St. Clair Michigan Works!, Michigan Economic Development Corporation, OneMacomb, Connect Macomb, Macomb Community College, Macomb County Chamber, Macomb Intermediate School District, Velocity, RCO Engineering i SMART.

źródło