Assassin’s Creed Infinity może obejmować miesięczną subskrypcję i nacisk na mikrotransakcje, jeśli wierzyć najnowszym plotkom. Projekt, który pozornie będzie raczej centrum gry wieloosobowej niż grą, ma być „pojedynczy punkt wejścia” dla serii, w której gracze mogą uzyskać dostęp do gier, DLC i ekskluzywnej zawartości.

Subskrypcja Assassin’s Creed Infinity może umożliwić graczom dostęp do starszych gier

Według znawców franczyzy miesięczna subskrypcja Assassin’s Creed Infinity może działać „trochę jak GamePass”. j0nathan. Gracze powinni wtedy mieć dostęp do zawartości, takiej jak starsze gry Assassin’s Creed, przyszłe DLC i ekskluzywna skórka/przedmiot miesięcznie. W tym drugim przypadku prawdopodobnie pojawią się mikrotransakcje. Nie jest pewne, czy nowsze gry zostaną uwzględnione.

j0nathan twierdzi, że informacje „nie jest w 100% niezawodny” więc traktujcie to z dużą szczyptą soli, choć warto wspomnieć, że Ubisoft potwierdził już Infinity nie będzie grą typu free-to-play. Osoba mająca dostęp do informacji poufnych twierdzi, że przekazuje tę informację, „aby wywołać spore zamieszanie i skłonić firmę Ubisoft, aby nie zapuszczała się zbyt daleko w ten obszar i ewentualnie ponownie rozważyła ekonomikę platformy przed jej premierą pod koniec roku”.

Ubisoft Forward odbędzie się 10 czerwca i wtedy spodziewamy się usłyszeć więcej informacji na temat przyszłości serii Assassin’s Creed. Na razie wiemy, że w przygotowaniu jest wiele projektów. Assassin’s Creed Red, nadchodząca gra, której akcja rozgrywa się w Japonii spodziewano się, że zostanie ujawnione na wystawie a raporty twierdzą, że gra będzie towarzyszyć premierze Infinity.

Po nich jest Assassin’s Creed Hexwedług doniesień, którego celem jest wydanie w 2026 roku Gry poufne. W ciągu najbliższych kilku lat może pojawić się także remake Assassin’s Creed Black Flag, kolejny remake starszego tytułu, darmowy projekt PvE dla 4 graczy w trybie współpracy o nazwie Raid, gra wieloosobowa o kodowej nazwie Echoes oraz gra o kryptonimie Nebula z „miejsca rozgrywania się w Indiach, Imperium Azteków i na Morzu Śródziemnym”.źródło