Reprezentatywny obraz autorstwa Freepik

Jak wynika z raportu MakeMyTrip Summer Travel Trends Report, Dubaj jest w tym roku jednym z najczęściej wyszukiwanych przez Hindusów kierunków podróży zagranicznych na letnie wakacje.

Według Summer Trends Report Dubaj, Bangkok, Singapur, Bali i inne znajdują się na liście 20 najlepszych międzynarodowych kierunków podróży, co stanowi 64 procent wszystkich wyszukiwań międzynarodowych.

W raporcie ujawniono również, że Luksemburg, Langkawi i Antalya to także kraje cieszące się największym zainteresowaniem indyjskich podróżników, chociaż nie znajdują się one na liście 20 najlepszych podróży MakeMyTrip.

Mówi się, że największe zainteresowanie wzbudziło zainteresowanie Baku, Ałmaty i Nagoi.


Oto 20 najlepszych międzynarodowych kierunków podróży w 2024 roku

– Dubaj – Bangkok – Singapur – Bali – Katmandu

– Kuala Lumpur – Toronto – Phuket – Doha – Abu Zabi

– Londyn – Kolombo – Sharjah – Nowy Jork – Dżudda

– Baku – Ho Chi Minh City – Maskat – Hongkong – Riyad

Średnia podróż międzynarodowa trwała 5–8 dni, przy czym na szczycie listy najczęściej rezerwowanych pakietów wakacyjnych znajdowała się Tajlandia, następnie Dubaj i Bali, dodał raport MMT.

Współzałożyciel i dyrektor generalny grupy MakeMyTrip, Rajesh Magow, twierdzi, że lato jest zawsze najważniejszym kwartałem roku pod względem zamiarów podróżowania.

Magow powiedział, że wzrost tej liczby utrzymuje się również w tym roku. Dodał także, że spółka obserwuje wzrost w stosunku do roku ubiegłego o tej samej porze.

Magow powiedział, że letnie podróże rekreacyjne po kraju rozpoczynają się od regionu południowego, gdzie sezon wakacyjny rozpoczyna się wcześnie, następnie następuje zachód i wreszcie północ.


Letnie trendy w podróżach krajowych

Magow wspomniał również, że tendencje w zakresie podróżowania Hindusów pozostały w tym roku niezmienione. Biuro podróży zaobserwowało wzrost ruchu i rezerwacji w redBusie podczas wyborów do Lok Sabha w 2024 r. Dzieje się tak, ponieważ ludzie przeprowadzają się do swoich rodzinnych miast, aby oddać głos.

Jak wynika z raportu MakeMyTrip, na wakacje krajowe respondenci woleli „miejsca docelowe z chłodnymi górskimi terenami”.

Goa ponownie znajduje się na szczycie listy najczęściej wyszukiwanych miejsc docelowych, podczas gdy liczba wyszukiwań Srinagar i Udaipur odnotowała najwyższy wzrost.

Podobnie jak w kwietniowym raporcie, tego lata MMT zaobserwowało wzrost liczby wyszukiwań miejsc pielgrzymek: najczęściej wyszukiwanymi miejscami były Puri i Varanasi.

W tej liczbie obserwujemy wzrost liczby wyszukiwań.

Z kwietniowego raportu wynika, że ​​w 2023 r. liczba wyszukiwań hasła „Ajodhja” wzrosła o 585%.


Najczęściej wyszukiwane kierunki krajowe

– Ajodhja – Lakshadweep – Wzgórza Nandi

– Chalakudy – Chevella – Omkareshwar

– Marayoor – Nienawiść – Czakra

– Sonmarg – Ganpatipule – Purulia

– Khatu – Dwarka – Thiruvannamalai

Opublikowane po raz pierwszy: 09 maja 2024 | 17:53 JEST

źródło