Nintendo najwyraźniej ma już dość Opłaty za API X (Twittera).. Twórca Mario powiedział w środę, że od 10 czerwca nastąpi bezpośrednia integracja z albumu obrazów Switcha z albumem Elona Muska Platforma ciekawa nazistowska nie będzie już działać. Wraz z odejściem Nintendo wszyscy trzej główni producenci konsol wycofali się z natywnego udostępniania ekranu dla X.

Oficjalne konto gracza X wysłane dziwna, wręcz orwellowska odpowiedź, która ignoruje jego centralną rolę w odejściu twórcy Mario. „Nasza współpraca z Nintendo pozostaje silna i współpracujemy, aby zapewnić płynne przejście dla wszystkich użytkowników” – napisał @xGaming na końcu swojej nonszalancko wprowadzającej w błąd odpowiedzi na ogłoszenie Nintendo. „Będziemy kontynuować współpracę z partnerami, aby zapewnić naszej globalnej społeczności graczy nowe i ekscytujące doświadczenia”.

Jak na ironię, wbudowana funkcja kontekstu czytnika X wypełniła pominięty podtekst. „Jest to bezpośrednia odpowiedź na zmianę API X” – mówi kontekst generowany przez użytkowników. „W szczególności X pobiera od firm opłaty w wysokości co najmniej 40 000 dolarów miesięcznie za dostęp do swojego interfejsu API. PlayStation Sony i Xbox Microsoftu usunęły już integrację z X w zeszłym roku.

Przewodowy Pierwszy zgłoszone w zeszłym roku dostęp do najtańszego planu Enterprise API dla The Dumpster Fire dawniej znanego jako Twitter zaczyna się od 42 000 dolarów miesięcznie. Wyższe poziomy mogą rzekomo kosztować 125 000 i 210 000 dolarów miesięcznie. Microsoftu poprowadził szarżę kiedy ogłoszono, że Xbox porzuci plan API Muska w kwietniu 2023 r., podczas gdy Sony milczy zwlekał z tym do listopada.

Miesięczny koszt wynoszący 42 000 dolarów (lub więcej) może nie wydawać się dużą kwotą dla tych zamożnych megakorporacji, ale najwyraźniej nawet one mają swoje ograniczenia. W końcu szybkie udostępnianie ekranu w kanałach społecznościowych jest funkcją marketingową z punktu widzenia korporacji. Jeśli ich księgowi spojrzą na statystyki, porównają je z wynagrodzeniami Muska i zobaczą, że się to nie opłaca, zrobią to samo, co robią podmioty nastawione na zysk i zmniejszą koszty ogólne. Ale hej, przynajmniej „partnerstwo X z Nintendo pozostaje silne”.

Oczywiście nadal możesz publikować zrzuty ekranu Switcha w piekielnym krajobrazie Muska; ma teraz tylko dodatkowe kroki. Możesz wysyłaj zdjęcia albumów Switch do telefonu bezprzewodowo Lub prześlij je do komputera za pomocą kabla USBa następnie opublikuj je ręcznie. Nintendo twierdzi, że zintegrowane udostępnianie na Facebooku jest nadal włączone, ale ostrzega, że ​​może zostać później wyłączone.źródło