Home Aktualności Uniwersytet Washburn gospodarzem konferencji dla afrykańskiego biznesu i liderów rozwoju

Uniwersytet Washburn gospodarzem konferencji dla afrykańskiego biznesu i liderów rozwoju

9

TOPEKA, Kan. (WIBW) – Uniwersytet Washburn będzie gospodarzem konferencji dla afrykańskich liderów biznesu i rozwoju.

Według Uniwersytetu WashburnWysiłki biznesowe i rozwojowe Afryki będą na tydzień miały swoje miejsce w Kansas, podczas gdy Uniwersytet Washburn będzie gospodarzem wydarzenia Akademia Afrykańskiego Biznesu i Rozwoju Konferencja w dniach 14-18 maja. Coroczne wydarzenie gromadzi naukowców z różnych dyscyplin, aby omawiać i kształtować polityki mające wpływ na biznes i rozwój w Afryce.

Przedstawiciele Uniwersytetu Washburn powiedzieli, że tegoroczny temat konferencji, „Zrównoważony rozwój – zaangażowanie i udział interesariuszy”, ma na celu zbadanie zaangażowania interesariuszy i ich kluczowej roli w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju, zarówno w Afryce, jak i w gospodarce światowej.

Urzędnicy z Uniwersytetu Washburn wskazali, że dr Norma Juma, profesor strategii biznesowej w Brenneman na Uniwersytecie Washburn i obecny wiceprezes ds. finansów AABD, pełni funkcję współprzewodniczącego konferencji wraz z dr Dmitrijem Nizovtsevem, profesorem i prodziekanem Washburn University School of Biznes. Juma twierdzi, że zorganizowanie konferencji tego kalibru wymaga wysiłku społeczności.

„W tym roku z radością witamy ponad 80 uczestników z 14 krajów, w tym stypendystów Mandela Washington Fellows, stypendystów Fulbrighta, badaczy biznesu i specjalistów w dziedzinie medycyny” – powiedział Juma. „To różnorodne uczestnictwo podkreśla znaczenie interdyscyplinarnych wysiłków w rozwiązywaniu problemów globalnych”.

Przedstawiciele Uniwersytetu Washburn powiedzieli, że w przeszłości konferencję AABD gościło wiele renomowanych instytucji, w tym Uniwersytet Wschodniego Londynu, Uniwersytet MacEwan w Kanadzie, Uniwersytet George State i Uniwersytet Florydy. Warto zauważyć, że głównym mówcą na konferencji w 2022 r. była Nana Akufo-Addo, obecna prezydent Ghany.

„Cieszymy się, że Uniwersytet Washburn sponsoruje i jest gospodarzem tak ważnej konferencji akademickiej, która odbywa się już po raz 24.” – powiedział dr David Sollars, dziekan Szkoły Biznesu Uniwersytetu Washburn. „Jako instytucja rozumiemy znaczenie uczenia się ponad granicami międzynarodowymi. Wspaniale jest również, że możemy pochwalić się naszym pięknym kampusem i tętniącym życiem miastem gościom z całego świata.

Przedstawiciele Uniwersytetu Washburn zauważyli, że do najważniejszych wydarzeń konferencji zaliczają się przemówienia programowe, interaktywne warsztaty i wydarzenie towarzyskie w Narodowym Parku Historycznym Brown v. Board of Education w Topece. Dowiedz się więcej o konferencji TUTAJ.

źródło